PLAVÁNÍ V MŠ

PLAVÁNÍ V MŠ

Ve středu zahájily děti z mateřské školy kurz plavání v hořickém bazénu.

FLORBALOVÝ TURNAJ

FLORBALOVÝ TURNAJ

Družstvo žáků 5. třídy naší školy se dne 4.12. 2023 zúčastnilo okresního florbalového turnaje v Hostinném. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji sehrál náš tým pět zápasů, z nichž 3 vyhrál, jeden brankou soupeře v poslední minutě remizoval (1:1) a jeden velmi těsně prohrál (0:1). Získal druhý nejvyšší počet bodů ze všech týmů a skončil na druhém místě v turnaji! Náš celek měl nejlepší obranu a brankáře na celém turnaji – obdrželi jsme pouze 3 góly! Zaslouženě jsme si vybojovali postup do krajského kola, kam postupují dva nejlepší celky z okresních kol.

zapsal: V. Lochař

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ

Nejmenší žáci navštívili velké divadelní vystoupení v Hankově domě. Výpadek elektrického proudu pro ně byl zajímavým zpestřením.

DRUHÁCI VE ŠKOLNÍ KNIHOVNĚ

DRUHÁCI VE ŠKOLNÍ KNIHOVNĚ

Kde se dozvědět něco nového? Kde najít zajímavou knížku, časopis? Kde si v klidu odpočinout? Určitě v naší školní knihovně s paní knihovnicí Věruškou. Druháci se dozvěděli, jak funguje naše knihovna, které knížky a časopisy tu mohou najít, jak se v knihovně správně chovat. Zkusili vyhledat knížky podle názvu. A naopak co nejvíce děl určitého spisovatele. Podařilo se jim vyřešit úkol – správně přiřadit knížku a autora. Děkujeme paní knihovnici Věrušce i paní asistentce. Určitě se k vám budeme rádi vracet!

zapsala: D. Poličanská

DRUHÁCI - RYBÁŘI

DRUHÁCI - RYBÁŘI

Učení o podzimu zakončili druháci povídáním o životě u vody, řeky a v rybníku. Naši zkušení rybáři Tomáš a Péťa ukázali spolužákům svoje „rybářské nádobíčko“ a podělili se s nimi o poznatky i zajímavosti ze života ve vodě.

zapsala: D. Poličanská

TRENÉR NA TĚLOCVIKU

5. prosince 2023

TRENÉR NA TĚLOCVIKU

Ve čtvrtek 30. 12. zavítal do naší školy fitness trenér Vojtěch Podolník, aby seznámil chlapce 6. a 7. ročníku v hodinách tělesné výchovy s novinkami ze světa fitness a ukázal příklady kruhových tréninků. Žákům se jeho profesionální, motivující přístup velice zamlouval a některé z nich zajisté nadchl.

zapsal: J. Leplt

VÁNOČNÍ DÍLNY

5. prosince 2023

VÁNOČNÍ DÍLNY

V pátek, před prvním adventním víkendem, se ve škole konaly vánoční dílny. Mimo tvorby různých výrobků se zájemci mohli občerstvit, případně si zazpívat koledy. Ve školní dílně si mohli zájemci vyrobit svíčku ze včelího vosku.

POJÍZDNÁ UČEBNA TECHNIKY

23. listopadu 2023

POJÍZDNÁ UČEBNA TECHNIKY

Ve středu 22. listopadu se žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili projektového dne ve spolupráci s Virtuální školou (www.visc.cz) a Ministerstvem obchodu a průmyslu. Žáci byli rozděleni do dvou skupin, které absolvovaly dva bloky. V jednom bloku se věnovali kariérovému poradenství s příklady z praxe a ve druhém bloku si každý vytvořil návrh na klíčenku, naprogramoval 3D tiskárnu a následně si nechal klíčenku vytisknout.

Tento projekt Ministerstva průmyslu a obchodu byl zcela zdarma a zaměřuje se na podporu a rozvoj technické gramotnosti. Pod názvem Pojízdná učebna techniky se skrývá speciálně upravený a moderními technologiemi vybavený nákladní automobil, který díky své mobilitě může dorazit do škol.

Cílem projektu je zvyšovat u dnešní mládeže zájem o techniku a řemeslo a současně je vést k odpovědnému a udržitelnému využívání moderních technologií.

zapsala: R. Smíšková a M. Jonešová

DIVADLO - CESTA DO POHÁDKY

23. listopadu 2023

DIVADLO - CESTA DO POHÁDKY

Dne 8.11. 2023 nás navštívil p. Kačer s hudebním představením „Cesta do pohádky“. Představení se dětem velice líbilo.

zapsala: M. Vanclová