ŠESTKA V KNIHOVNĚ

ŠESTKA V KNIHOVNĚ

Šestá třída navštívila 8. listopadu Hankův dům ve Dvoře Králové, kde se zúčastnili výukového programu Ve stínu pyramid. Pak je ještě čekala akce v knihovně Slavoj nazvaná Casting na knihu.

zapsala: M. Lelková

DESKOVÁ HRA PÁŤÁKŮ

DESKOVÁ HRA PÁŤÁKŮ

V rámci pracovní výchovy si páťáci vyrobili vlastní deskovou hru s pracovním názvem Páťáku, nezlob se. Na historicky 1. vítěze zatím čekáme.

zapsal: A. Malý

DRUHÁCI SE UČÍ O OVOCI

DRUHÁCI SE UČÍ O OVOCI

Druháci se učí o ovoci. Mňam, mňam, to nám to chutná, když si jídlo sami připravíme!

zapsala: D. Poličanská

PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY

PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY

V říjnu se družiny zapojily do projektu Záložka do knihy spojuje školy na téma Inspirující svět pohádek, básní a příběhu. Úkolem dětí bylo vytvořit záložku s daným tématem a následná výměna s partnerskou školou ze Slovenska. Tímto bychom rádi poděkovali Základní škole s mateřskou školou Kráľovnej Pokojav Haligovce za krásné záložky a dárečky.

zapsala: M. Vaníčková

VÝROBA SVÍČEK V MŠ

15. prosince 2023

VÝROBA SVÍČEK V MŠ

Ve spolupráci se včelařským kroužkem ze základní školy, pod vedením p. Provazníka a p. Marka, si děti osvojily informace ohledně výroby svíček z voskových mezistěn , svíčku si také následně vyrobily. Díky tomu se celá naše školka příjemně provoněla a děti tak domů odcházely spokojené s vlastním výrobkem i krásným zážitkem.

MIKULÁŠ V ZŠ

13. prosince 2023

MIKULÁŠ V ZŠ

Již tradičně se na naše žáky přišel podívat Mikuláš s čerty a anděly. Prošli všechny třídy od mateřské školky až po druhý stupeň. Do obou tříd mateřské školy přinesli čerti vánoční stromeček. Děti ze školky a z prvního stupně dostaly od andílků perníček. Jsme rádi, že počet žáků ve všech třídách zůstal po této návštěvě stejný.

MIKULÁŠ V MŠ

MIKULÁŠ V MŠ

Dne 5. prosince nás navštívil Mikuláš v doprovodu čertíků a anděla. I přesto, že v naší školce pár lumpíků máme, čerti naštěstí odcházeli s prázdnou.

ZIMNÍ RADOVÁNKY

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Děti si díky vydatné sněhové nadílce užívají v mateřské škole i zimních radovánek.

HÝBÁNKY V MŠ

HÝBÁNKY V MŠ

Novinkou v naší mateřské škole je kroužek Hýbánky, kde si rodiče společně se svými dětmi mohou užít odpoledne plné her, tance a pohybu v doprovodu učitelek mateřské školy.