EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

24. ledna 2024

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Minulý týden se žáci osmé a deváté třídy zúčastnili on-line školního kola Ekonomické olympiády. Institut ekonomického vzdělávání z. ú. pořádá olympiádu pro základní školy již třetím rokem, pro střední školy osmým rokem. Úroveň znalostí našich žáků v ekonomickém zaměření je srovnatelná s minulými ročníky. Nyní si počkáme na oficiální výsledky.

MŠ V MUZEU

24. ledna 2024

MŠ V MUZEU

Výlet do Dvora Králové nad Labem – návštěva městského muzea

V pátek 19.1. jsme se vypravili na dopolední výlet do Dvora Králové nad Labem. Navštívili jsme městské muzeum s herní výstavou modelů SEVA – „SEVA POHÁDKA“ – z českých a zahraničních pohádek + dětskou hernou s kostičkami Seva a Mosaic Maxi  (Včela zdobí úl).

VOLBA POVOLÁNÍ

10. ledna 2024

VOLBA POVOLÁNÍ

V prosinci navštívil žáky osmé třídy Ondřej Podolník, který se věnuje záchranářství a je také vojákem z povolání. Děti seznámil s typy škol, které jsou potřeba k této práci. Podělil se o zajímavé zkušenosti ze svých oborů. V druhé části jeho návštěvy si žáci mohli zkusit poskytnutí první pomoci (masáž srdce) na figuríně.

PLAVÁNÍ S MŠ POKRAČUJE

8. ledna 2024

PLAVÁNÍ S MŠ POKRAČUJE

Povánoční plavání si děti ze třídy „Borůvek“ opravdu užily.

zapsala: M. Vanclová

VÁNOČNÍ NADÍLKA V MŠ

8. ledna 2024

VÁNOČNÍ NADÍLKA V MŠ

Kvůli velké nemocnosti se děti  dočkaly nadílky od Ježíška až v prvním lednovém týdnu. Společně jsme si připomněli vánoční koledy, pochutnávali  si ještě na cukroví  a těšili se z rozbalování dárků. A že jich byla pod stromečkem spousta! Pro kluky i holčičky, pro malé i velké.  DĚKUJEME JEŽÍŠKU!!!

zapsala: M. Vanclová

VÁNOCE

22. prosince 2023

VÁNOCE

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A MNOHO ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE.

Výuka v základní i mateřské škole začíná ve středu 3. 1. 2024.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

22. prosince 2023

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

Na našich webových stránkách: https://www.zsdubenec.cz/zakladni-skola/pro-vychazejici-zaky naleznete veškeré informace týkající se nového systému přijímacího řízení. Během ledna tam ještě přibydou ukázkové formuláře.

NOC VENKU 2023

20. prosince 2023

NOC VENKU 2023

Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem pořádala výtvarnou soutěž "Mít své místo" v rámci charitativní akce NOC VENKU. Práce naší žákyně Kristiny Křižanové byla oceněna přímo dvorskými knihovníky. Gratulujeme

ROZPUSTNOST VE TŘETÍ TŘÍDĚ

18. prosince 2023

ROZPUSTNOST VE TŘETÍ TŘÍDĚ

Rozpouští se cukr a sůl. Ale jak je to s moukou, kakaem, pískem, hlínou a olejem? My na to přijdeme!

zapsal: L. Skurčáková