EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

21. února 2024

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Výsledky Ekonomické olympiády 2024

Je to tu! Už známe výsledky školního kola Ekonomické olympiády, které se naši žáci zúčastnili v polovině ledna.

Zde první tři místa:

1. Václav Labuda (9. třída)
  2. Štěpán Blahovec (9. třída)
  3. Štěpán Hloušek (8. třída)

Všem účastníkům děkujeme a gratulujeme k výsledkům!

POLICIE ČR V ZŠ

21. února 2024

POLICIE ČR V ZŠ

Ve středu 14. února jsme na naší škole přivítali komisaře Policie České republiky, pana Lukáše Vincence, který si pro žáky od sedmé do deváté třídy připravil zajímavé povídání. Vysvětlil dětem, co znamená trestní odpovědnost, kdo může být trestně stíhán a za co. Z videa žáci pochopili, že i z opakovaného dětského škádlení může vzniknout přestupek či trestní čin, který se také týká jejich rodičů.

SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ

19. února 2024

SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ

Možná své děti v helmách nepoznáte, ale takhle lyžovali třeťáci, čtvrťáci a páťáci v Olešnici v Orlických horách letos v lednu. Soptíkovo lyžování jsme nabídli dětem v odpoledních hodinách po vyučování a akce měla velký úspěch i přesto, že nebylo úplně ideální počasí.

zapsala: L. Skurčáková

DRŮŽASTAR

19. února 2024

DRŮŽASTAR

Jako každý rok i letos proběhla družinová akce s názvem Drůžastar. Vystoupilo několik odvážných dětí, které předvedly zpěv i hru na hudební nástroje. Nakonec jsme si všichni užili malou diskotéku.

zapsala: J. Šebková

BRUSLENÍ 8. A 9. TŘÍDA

16. února 2024

BRUSLENÍ 8. A 9. TŘÍDA

Bruslení 8. a 9. třídy

V úterý13. února vyrazili žáci 8. a 9. třídy s bruslemi na zimní stadion do Dvora Králové. V rámci tělesné výchovy jsme si zahráli hokej nebo zkoušeli krasobruslařské figury. Pro všechny to byl příjemně strávený čas na bruslích.

PÉČE O PTÁČKY V MŠ

16. února 2024

PÉČE O PTÁČKY V MŠ

Péče o ptáčky a polytechnická výchova v MŠ

V zimním období ani děti z MŠ nezapomínají na ptáčky. Podílely se na výrobě ptačích laskomin a díky ochotě a vstřícnému přístupu jednoho z našich dědečků, pana Šimka, se měly možnost do výroby krásného ptačího krmítka i zapojit. Moc děkujeme za milou návštěvu a pro děti nezapomenutelný zážitek!

zapsala: M. Vanclová

BRUSLENÍ 6. A 7. TŘÍDY

12. února 2024

BRUSLENÍ 6. A 7. TŘÍDY

Ve čtvrtek 8. února vyrazili žáci 6. a 7. třídy s bruslemi na zimní stadion do Dvora Králové. V rámci tělesné výchovy se někteří odhodlali k prvním smělým krůčkům na ledu. Jiní odhodlaně hráli hokej nebo zkoušeli krasobruslařské figury. Pro všechny to byl příjemně strávený čas na bruslích.

DEN BEZ ŠKOLNÍ TAŠKY

12. února 2024

DEN BEZ ŠKOLNÍ TAŠKY

Členové žákovského parlamentu vymysleli akci pro žáky 2. stupně pod názvem Den bez školní tašky. V pondělí 5. února jsme tedy mohli spatřit ve třídách jejich bizarní náhražky.

DRAVCI A SOVY

1. února 2024

DRAVCI A SOVY

Ve čtvrtek se v tělocvičně školy před zraky dětí z MŠ i ZŠ proletěli někteří dravci a sovy. Po dlouhé cestě až z Horního Dvorce u Jindřichova Hradce se určitě rádi protáhli. Ukázka byla doprovázena zajímavým výkladem. Zřejmě největší pozornost si vysloužil majestátní orel bělohlavý.