KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

Jako každý rok, i letos jsme se maskováni sešli v tělocvičně, abychom si zasoutěžili, zatančili a užili pěkné odpoledne. Tentokrát na téma Letem světem.

zapsala: M. Vaníčková

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Školní kolo recitační soutěže 2024 proběhlo v přátelské atmosféře. V kategorii pro 1. třídu zvítězila Anička, následována Matyášem a Eliškou. V 2. kategorii pro 2. + 3. třídu se vítězem stala Bětka, za ní se umístila Barča a Mája. Ve 3. kategorii pro 4. a 5. třídu zvítězila Eliška, na 2. a 3. místě byla Stella s Terezkou. Gratulujeme!

PRVNÍ PŘEDŠKOLIČKA

PRVNÍ PŘEDŠKOLIČKA

Při prvním seznámení se školou se budoucí prvňáčci prošli školní budovou, zavítali do družiny, zazpívali si v hudebně, nakoukli do dílny i do tělocvičny a poseděli si v lavicích první třídy. Rodiče si zatím popovídali s paní ředitelkou o zápisu.

BRUSLENÍ 4. + 5. TŘÍDA

BRUSLENÍ 4. + 5. TŘÍDA

20. února se na brusle do Dvora vypravili i čtvrťáci a páťáci.

BRUSLENÍ 2. + 3. TŘÍDA

BRUSLENÍ 2. + 3. TŘÍDA

Pár fotek pro představu bruslení menších dětí. Několik dětí umělo, ostatní padaly a vstávaly, plakaly a smály se, držely se branek nebo navzájem, zlobily si, už nechtěly a znovu se pokoušely jet. Nakonec se všechny pustily a alespoň kousek zkusily samy.  Je to k neuvěření, jaký pokrok děti udělají, když to zkouší znovu a znovu. A nejen v bruslení.

MASOPUSTNÍ PRŮVOD V MŠ

27. února 2024

MASOPUSTNÍ PRŮVOD V MŠ

U příležitosti masopustních tradic a radovánek jsme se v pátek 23. 2. vydali na společný masopustní průvod obcí. Okolní ulice jsme oživovali zpěvem tradičních lidových a masopustních písní a hrou na nejrůznější rytmické nástroje.

zapsala: M. Vanclová

KARNEVAL V MŠ

27. února 2024

KARNEVAL V MŠ

Tak jak je tomu v měsíci únoru již zvykem i letos se konaly ve třídách mateřské školy maškarní karnevaly. Děti si společně se svými kamarády i p. učitelkami užily dopoledne plné zpěvu, tance, nejrůznějších soutěží a her. Domů odcházely s oceněním v podobě diplomu, drobným dárkem, vlastnoručně nazdobenou škraboškou a především dobrou náladou z hezky prožitého dne.

zapsala: M. Vanclová

TÝDEN PRO POHODU VE ŠKOLE

24. února 2024

TÝDEN PRO POHODU VE ŠKOLE

V týdnu od 13. do 20. února proběhla na území celé České republiky poprvé akce zaměřená na wellbeing ve školním prostředí. Žáci druhého stupně se v rámci výchovy ke zdraví dozvěděli, co slovo „wellbeing“ (že to není nic neslušného) znamená a proč je pro nás důležitý. Měli prostor využít čas sami pro sebe a vyplnili si pracovní list Chvilka důvěry. Na chodbě mají všichni k dispozici infografiky, kde mohou načerpat inspiraci, jak se cítit lépe.

BĚHACÍ DIKTÁT V MATEMATICE

23. února 2024

BĚHACÍ DIKTÁT V MATEMATICE

Že v matematice nemohou děti zažít diktát, nebo mít možnost dokonce si i zaběhat? Ve středu 21. 2. žáci osmé třídy na vlastní kůži zjistili, že to jde! Během dvou vyučovacích hodin trénovali paměť, spolupráci, komunikaci, trochu se protáhli a procvičili si lineární rovnice ?