VYNÁŠENÍ MORANY

VYNÁŠENÍ MORANY

Děti z MŠ se loučily se zimou a vítaly dlouho očekávané jaro.

DĚTI Z MŠ V DIVADLE

DĚTI Z MŠ V DIVADLE

Děti z MŠ v divadle ve Dvoře Králové nad Labem

Divadelní představení - „POZPÍVEJME SI DĚTI“ - tři minimuzikály Hudebního divadla dětem.

MŠ - MALÍ ZAHRADNÍCI

MŠ - "MALÍ ZAHRADNÍCI"

Děti se učí pečovat o školní skleník - postupně si osvojují jednoduché pěstitelské dovednosti – pěstování některých druhů zeleniny, bylinek a manipulaci se zahradním náčiním.

HÝBÁNKY - MŠ

HÝBÁNKY - MŠ

Další aktivní odpoledne plné her, tance a pohybu si užili rodiče společně se svými dětmi a učitelkami.

NÁVŠTĚVA MŠ V HASIČSKÉ ZBROJNICI

NÁVŠTĚVA MŠ V HASIČSKÉ ZBROJNICI

Děti z MŠ navštívily místní hasičskou zbrojnici, kde nás dobrovolný hasič pan Čtvrtečka provedl, seznámil s prostory budovy, hasičským vybavením a technikou. Děti si měly možnost vyzkoušet přilbu a dozvěděly se spoustu zajímavostí. Moc děkujeme za příležitost se podívat a blíže seznámit s náročnou prací hasičů. Děti byly nadšené!

ČÍM BUDU V MŠ?

ČÍM BUDU V MŠ?

Děti v MŠ se seznamovaly s různými druhy povolání.

SOUTĚŽ - European Money Quiz 2024

22. března 2024

SOUTĚŽ - European Money Quiz 2024

Ve čtvrtek 7. března se žáci 8. a 9. třídy zapojili do 8. ročníku celoevropské soutěže European Money Quiz 2024. Koordinátorem pro Českou republiku je Česká bankovní asociace. Cílem soutěže je zlepšit finanční gramotnost u žáků ve věku 13 až 15 let.

Školní kolo proběhlo on-line přes platformu Kahoot, kterou naši žáci velmi dobře znají. Každý žák soutěžil sám za sebe a z každé třídy postoupili dva nejlepší.

Do národního kola, které se konalo v pátek 22. března, postoupili za 8. třídu Jakub Baše a Šimon Šedivý, kteří se umístili na konečném 196. místě. Za devátou třídu bojovali Monika Janáková a Kryštof Janeček, kteří obsadili 38. místo.

Národní kolo bylo živě streamováno přes youtube kanál, k otázkám měli žáci přístup opět přes platformu Kahoot.

Konkurence byla veliká, ze 400 tříd, které se zapojily do školního kola, se do národního kola přihlásilo 361 týmů!

Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme k výsledkům! ?

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2024

7. března 2024

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 2024

Na nově zřízeném portále https://vzdelavanivdatech.cz/ od České školní inspekce jsou k nalezení data týkající se nabízené kapacity jednotlivých oborů středních škol a počtu přihlášek, které byly v letošním roce podány.

Aplikaci s daty najdete pod tímto odkazem: počty přihlášených žáků. Je zajímavé, že Česká školní inspekce zveřejnila i počet přihlášek podle priorit.

Žáci devátého ročníku tak mohou zjistit, jakou konkurenci mohou očekávat, žáci osmého ročníku mohou brát data jako inspiraci na příští rok.

SOUTĚŽ V ANGLICKÉM JAZYCE

6. března 2024

SOUTĚŽ V ANGLICKÉM JAZYCE

V únoru proběhlo v Trutnově okresní kolo soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se v několika kategoriích. Kristina z osmé třídy úspěšně reprezentovala naši školu v kategorii 8. a 9. třída. Gratulujeme.

zapsala: H. Hrušková