Nejbližší události

• začíná v úterý 10. 9. 16:00 - končí v 18:00

V úterý 10. září se konají informativní třídní schůzky, které pro 1. stupeň začnou v 16:00 hodin, pro 2. stupeň v 16:30 hodin.

ZLATÁ VČELA

16. dubna 2024

ZLATÁ VČELA

V sobotu 13. 4. se v Dubenci konalo oblastní kolo soutěže Zlatá včela. Žáci soutěžili ve včelařských i přírodovědných vědomostech a dovednostech. Odpoledne v rámci poznávání okolí vyjeli do pevnosti v Josefově.

PANGEA SOUTĚŽ

12. dubna 2024

PANGEA SOUTĚŽ

Od 12. února do 8. března probíhalo již po jedenácté školní kolo celostátní matematické soutěže Pangea. Tento školní rok byly otázky zaměřené na témata Kinematografie a Sport. Naši žáci se zapojili ve všech kategoriích, tedy od 4. do 9. třídy.

Všem děkujeme za jejich snahu a budeme se těšit na další ročník!

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

10. dubna 2024

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

V úterý proběhl zápis nových žáků do 1. třídy.

NÁVŠTĚVA MŠ V 1. TŘÍDĚ

10. dubna 2024

NÁVŠTĚVA MŠ V 1. TŘÍDĚ

Návštěva dětí z MŠ v 1.třídě

Dne 4. dubna děti ze třídy „Borůvek“, společně s p. učitelkami, navštívily kamarády v ZŠ – v 1. třídě. Měly tu čest se blíže seznámit s prostředím třídy, p. učitelkou, prací školáků a zároveň se do některých zajímavých a společných aktivit i zapojit. Děti odcházely ze ZŠ plné dojmů a už nyní se moc těší na okamžik, kdy samy usednou do školních lavic. Moc děkujeme za hezké přijetí a velice milou atmosféru!

VELIKONOCE V MŠ

5. dubna 2024

VELIKONOCE V MŠ

Na velikonoční svátky jsme se všichni moc těšili a náležitě připravovali. Děti s chutí tvořily, malovaly, zdobily vajíčka, učily se zasévat jarní osení a také mlsaly. Postupně si také osvojovaly velikonoční koledy, které využily při společném koledování jak u nás v MŠ, tak na návštěvě v ZŠ a kuchyni.

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

JAK NAOSTŘIT KRUŽÍTKO?

Třeťáci se začali učit pracovat s kružítkem. Tuhy se lámou, otupují, co s nimi? Vyrobíme si na ně brousítko. Nejprve je potřeba opracovat zvolený kousek dřeva. Příště přilepíme smirkový papír. A je hotovo.

LENTILKOVÝ DEN

LENTILKOVÝ DEN

Matematiku, informatiku, výtvarku, pracovky, skupinovou práci, kritické myšlení a mnoho dalších věcí třeťáci probrali s lentilkami. Třídili, počítali, vytvářeli sloupcový graf, hledali informace a diskutovali o nich. Míchali barvy a dělali pokusy, vytvořili obraz s kruhy, kroužky a kolečky, rýsovali kružítkem.

A protože si povídáme i o zdravém jídle, zjišťovali, jak se barví lentilky. A víte, že už nejsou barveny chemicky, ale červenou řepou, řasou spirulina, rybízem, dýní a dalšími přírodními barvivy?

Byl to prima den.

zapsala: L. Skurčáková

TĚLOCVIK 4. TŘÍDY JINAK

TĚLOCVIK 4. TŘÍDY JINAK

Dnes si žáci čtvrté třídy vyzkoušeli, jaké to je cvičit „online“. Po zhlédnutí videa zkoušeli triky se švihadly a snažili se dostat na nejvyšší úroveň. Byla to zábava, ale také dřina.

VYNÁŠENÍ MORANY

VYNÁŠENÍ MORANY

Děti z MŠ se loučily se zimou a vítaly dlouho očekávané jaro.

ObecInformuje8792