ŠITÍ ZÁSTĚR

18. října 2021

ŠITÍ ZÁSTĚR

Před začátkem vaření a pečení si připravujeme klasickou zástěru.

PRVNÍ POUŠTĚNÍ DRAKA V MŠ

PRVNÍ POUŠTĚNÍ DRAKA V MŠ

Vyletěl si pyšný drak vzhůru do oblak… aneb jak lépe využít větrné dopoledne a užít si spoustu radosti? No přeci na louce s drakem!

MALÍ ZAHRADNÍCI V MŠ

MALÍ ZAHRADNÍCI V MŠ

Naši malí zahradníci se pustili do pěstování bylinek. Starali se o rostlinky, které si do truhlíků sami vysadili. Pozorovali, jak rostou, jak se mění, co potřebují. Učili se chápat důležitost pravidelné péče. Protože jsou správní hospodáři, společnými silami se postarali o „zazimování“ rostlinek v truhlících do skleníku.

EXKURZE DO ZŠ

EXKURZE DO ZŠ

V pátek 24. září se v rámci adaptačního procesu vydali Skřítkové na malý průzkum velmi blízkého prostředí základní školy. Navštívili kancelář paní vedoucí školní jídelny, nahlédli do kuchyně k paním kuchařkám, vhlédli do výuky 3. třídy, navštívili paní ředitelku v jejím království a na pozvání druháčků se zúčastnili malé části tělesné výchovy. Prohlídka byla na zážitky bohatá a všem Skřítkům se velmi líbila.

AHOJ NOVÍ KAMARÁDI V MŠ

AHOJ NOVÍ KAMARÁDI V MŠ

První část adaptačního procesu na MŠ, která byla pro nové Skřítky značně psychicky, emocionálně a mnohdy i fyzicky náročnější než pro protřelé světáky z Borůvek, měly 23. září obě třídy již úspěšně za sebou, tudíž uzrál čas nahlédnout „k sousedům“, navázat nová přátelství a užít si trochu zábavy i v jiném prostředí. Proto obě třídy uskutečnily vzájemnou objevnou návštěvu, kdy si po prvotním krátkém seznámení vyměnily na jedno krátké dopoledne svoje třídy. Nadšení bylo veliké a spokojenost všech dětí se mu rovnala.

ZÁŘÍ V MŠ U SKŘÍTKŮ

ZÁŘÍ V MŠ U SKŘÍTKŮ

Září u Skřítků proběhlo v duchu seznamování s novými kamarády,  prostředím a režimem mateřské školy. Prvotní obavy z neznámého se dětem ze Skřítků podařilo zdárně překonat. Co na ně v mateřské škole čeká teď? Spousta poznávání, objevování, her, zábavy, radosti a kamarádů.

KRÁL SUDOKU

KRÁL SUDOKU

V pátek jsme uzavřeli první kolo školní soutěže Král sudoku. Prozatím se našlo pár odvážlivců, kteří zkusili své štěstí. Doufáme, že druhé kolo bude mezi žáky úspěšnější ?.

OVOCE A ZELENINA V MŠ

10. října 2021

OVOCE A ZELENINA V MŠ

Týden vyprávění, her i tvoření s ovocem a zeleninou právě proběhl. Děti umí ovoce a zeleninu nejen pojmenovat, ale i zpracovat. Krájení zeleniny na salát byl hračkou a tvoření dortu z jablíček zvládly děti také hravě. Dort byl sladkou tečkou za pátečním obědem.

VÁHY VE VČELÍNĚ

7. října 2021

VÁHY VE VČELÍNĚ

Ve čtvrtek 7. 10. jsme instalovali digitální váhy pod dva úly. Pro správné zapojení bylo potřeba udělat ve včelínu určité úpravy. Nyní již vše funguje a brzy vás seznámíme s výsledky měření.