LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2021

25. října 2021

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2021

Naše škola se opět zapojila do online soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR. Z prvního stupně se zúčastnilo 5 žákyň ze čtvrté třídy, z druhého stupně pak celkem 26 žáků.

PAPÍR V DUBENCI 21

PAPÍR V DUBENCI 21

Přinášíme fotky z výstavy papírových modelů, které nám poskytl kronikář obce Karel Volšička.

CO V MŠ VYROSTE ZE SEMÍNKA?

21. října 2021

CO V MŠ VYROSTE ZE SEMÍNKA?

Malí zahradníci zkoušejí pěstovat rostlinky z naklíčených luštěnin. Zatím jsou úspěšní. Proto se jim to ve třídě stále zelená.

MŠ LESNÍM ZVÍŘÁTKŮM

MŠ LESNÍM ZVÍŘÁTKŮM

Akce „72 hodin“

Děti z Mateřské školy v Dubenci se i v letošním roce zapojily do celostátní dobrovolnické akce „72 hodin“. Tentokrát ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Hubert Zaloňov. Pomáhaly přírodě projektem „Lesním zvířátkům na zimu“. Při vycházkách v mateřské škole pilně sbíraly kaštany a žaludy. Zapojili se i rodiče dětí, kteří společně nasbírané plody donesli do mateřské školy. Vyvrcholením projektu se stalo setkání se zástupcem Mysliveckého sdružení Zaloňov. Děti nasbírané plody předaly a při besedě se dozvěděly mnoho zajímavého o práci myslivců a jejich psích kamarádů. Také o tom, jak důležitá je pro lesní zvířata pomoc lidí. Jako poděkování za snahu pomoci si děti odnesly malou upomínku, píšťalku a náramek  s logem dobrovolnické akce „72 hodin“. Přímý odkaz na projekt je: https://www.72hodin.cz/detail-projektu/lesnim-zviratkum-na-zimu.

JABLÍČKOBRANÍ V MŠ U SKŘÍTKŮ

JABLÍČKOBRANÍ V MŠ U SKŘÍTKŮ

K podzimu patří sklizeň v sadu. Na děti ze Skřítků čekal týden plný ovoce. Kde roste? Jak vypadá? Jak chutná? K čemu se využívá? Jak se zpracovává? To vše se děti dozvěděly a ve školce vyzkoušely. Nejoblíbenější jablíčka se učily krájet, strouhat na struhadle, získávat z nich šťávu. Dokonce připravily všemi oblíbený štrúdl. Jak se jim práce dařila? Můžete se sami podívat.

MŠ JEŠTĚ SKLÍZÍ VE SKLENÍKU

MŠ JEŠTĚ SKLÍZÍ VE SKLENÍKU

Našim jahůdkám se ve skleníku i přes pokročilý podzim stále daří. Skřítkové rádi chodí rostlinky kontrolovat a případnou úrodu ochutnávat.

KRAJINY Z PŘÍRODNIN

KRAJINY Z PŘÍRODNIN

Po škole se v družině dají vyrobit nejrůznější věci. Tentokrát si děti nejprve nateriál na výrobu našli v přírodě, hlavně v lese.

PODZIM PŘINÁŠÍ BARVY I DO MŠ

PODZIM PŘINÁŠÍ BARVY I DO MŠ

A je tu opět škála podzimních barev. Všechny barvy jsme přenesly do školky a celý týden s nimi pracujeme. Malujeme, třídíme, lepíme, počítáme, zkoumáme, zpíváme, pozorujeme a mnoho dalšího. Ve spolupráci s maminkami, které nám ladí oblečení, jsme si týden užili. Moc jim děkujeme.  Několik fotek z tohoto týdne.

VYRÁBÍME V DRUŽINĚ

VYRÁBÍME V DRUŽINĚ

Družina je plná zajímavých činností. Tentokrát vyrábíme záložky.