BARVY LISTŮ V MŠ

BARVY LISTŮ V MŠ

Podzimní hrátky s listy a barvičkami.

MŠ V LESE

MŠ V LESE

Skřítkové v lese

Co se děje v lese? Právě to děti ze Skřítků velmi zajímá. V lese mohou najít spoustu zábavy i nových poznatků. Anebo si ji mohou ve školce společně vyrobit.

SVATÝ MARTIN V MŠ

SVATÝ MARTIN V MŠ

Na svatého Martina……

Martin na bílém koni letos nepřijel. Ale dětem ze Skřítků to vůbec nevadilo a koníky si vyrobily samy.

VOLBA POVOLÁNÍ

VOLBA POVOLÁNÍ

Ve čtvrtek 23. října navštívil naši školu nadrotmistr bakalář Ondřej Podolník. Žákům osmé a deváté třídy představil povolání z oblasti záchranářství a vojenských služeb. Vysvětlil jim, které školy mohou žáci studovat, aby se těmto povoláním mohli v dospělosti věnovat. Nejde však jen o vystudované školy, ale i o kompetence a vlastnosti, které k těmto povoláním potřebují. Žákům se beseda líbila a každý si z ní odnesl něco, co ho zaujalo.

TVORBA Z DÝNÍ

TVORBA Z DÝNÍ

Takhle krásné dýně vydlabali naši žáci ve školním klubu.

HVĚZDÁRNA HRADEC KRÁLOVÉ

HVĚZDÁRNA HRADEC KRÁLOVÉ

Šesťáci na hvězdárně v Hradci Králové. Vzpomínka na výuku fyziky v září.

STARÁME SE O ZOUBKY

3. listopadu 2021

STARÁME SE O ZOUBKY

S dětmi si ve školce pravidelně čistíme zuby, a tak se nám hodí odborná pomoc MUDr Prouzy. Naplánovali jsme návštěvu pana zubaře v MŠ Libotově, v první třídě v základní škole, v dubenecké školce u Skřítků a Borůvek. Pan doktor na všech místech s dětmi prakticky procvičoval postup čištění zubů. Teď už stačí jen trénovat a budeme mít zoubky jako perličky.

KRMÍTKO V MŠ

2. listopadu 2021

KRMÍTKO V MŠ

Děkujeme rodičům Danielka za výrobu nového krmítka do školky.

zapsala: K. Dohnalová;

KLOBOUKOVÝ DEN V MŠ

2. listopadu 2021

KLOBOUKOVÝ DEN V MŠ

Děti měly úkol – přinést si klobouk, aby mohl začít kloboukový den. Tento den byl vyvrcholením týdenního tématu o podzimní módě.  S různorodými klobouky děti hrály takové hry jako Židličkovou, Šest ran do klobouku, Svůj klobouk odhazuji v dál a stavěly kloboukovou pyramidu. Skládaly kloboukové puzzle, hrály stolní hru Kloboučku hop a zdobily vystřižené klobouky. Klobouk dostala také naše podzimní dýně. Bylo veselo, příjemně a děti se těší na další akci.