NEPEČENÉ CUKROVÍ V MŠ

NEPEČENÉ CUKROVÍ V MŠ

Dnes si děti vyzkoušely, že se cukroví nemusí pouze vykrajovat a péct. Z piškotové hmoty tvořily kuličky, které obalily kokosem nebo oříšky. Cukroví se dětem moc povedlo.

TĚŠÍME SE NA VÁNOCE V MŠ

TĚŠÍME SE NA VÁNOCE V MŠ

Těšíme se na Vánoce aneb advent v mateřské škole.

Vánoční svátky se kvapem blíží. Děti ze Skřítků se na jejich příchod pilně připravují. Těšení na nejkrásnější svátky v roce si krátí vyráběním, písničkami, říkadly, ale také třeba přípravou tradičního vánočního cukroví, perníčků. Děti zvládly práci s válečkem na těsto, vykrajovátky i mašlovačkou. Nedočkavě sledovaly, jak se cukroví při pečení barví. A samozřejmě také ochutnávaly. Vůně, která se díky perníčkům linula, navodila v celé školce tu správnou předvánoční náladu.

INDIÁNI V 1. TŘÍDĚ

INDIÁNI V 1. TŘÍDĚ

Indiáni se v 1. třídě objevili přesně ten den, co se děti naučily měkké i. Velké, malé, psací, tiskací – teď už ho umíme. A kromě toho známe indiánský pokřik, víme, co je to tomahavk, dýmka míru, týpí, mokasíny a lov bizonů.

PODZIM S MŠ

PODZIM S MŠ

PODZIM VENKU

Podzim pomalu končí a děti se začínají těšit na zimu. Tak, alespoň několik fotografií k podzimním pobytům venku.

ZDOBENÍ PERNÍČKŮ V MŠ

27. listopadu 2021

ZDOBENÍ PERNÍČKŮ V MŠ

V mateřské škole máme upečené perníčky a také ozdobené. Děti mě mile překvapily svou šikovností.

KONVERZACE V ANGLIČTINĚ

26. listopadu 2021

KONVERZACE V ANGLIČTINĚ

Vybraní žáci 8. a 9. ročníku se v pátek 19.11. zúčastnili již druhé skupinové online lekce v anglickém jazyce s rodilým mluvčím. Lekce organizuje jazyková škola Easyspeak a probíhají formou soutěže mezi dvěma školami. V prvním kole naši žáci zvítězili, druhé kolo skončilo nerozhodně. Další souboj nás čeká v prosinci.

PEČENÍ PERNÍČKŮ V MŠ

24. listopadu 2021

PEČENÍ PERNÍČKŮ V MŠ

Počasí tomu ještě nenasvědčuje, ale ve školce se začínáme připravovat na Vánoce. První akcí je pečení perníčků. Děti si přinesly zástěrku a vykrajovátka, paní učitelka připravila těsto a jdeme nato. Vyvalování, vykrajování a kladení na plech už mají na starost děti. Jak se dařilo je vidět na fotografiích. Práce děti je velmi těšila.  Škoda, že necítíte tu vůni.

LOUČENÍ S PODZIMNÍČKEM

24. listopadu 2021

LOUČENÍ S PODZIMNÍČKEM

Loučení s Podzimníčkem a vílou Barvínkovu

Pomalu se loučíme s podzimem proto, že je potřeba začít s přípravami na Vánoce. Pro děti je připraveno dopoledne plné aktivit. Zkoušejí frotáž listu, sestavení panáka z číslic, zavazování smyčky, taneček s kaštanem, tvoření skupin podle počtu, soutěž v oblékání, podzimní bránu s přetahováním, zkoumají podzimní poklady a nášlapové polštáře. Nakonec jsme zamkly les pomocí zaříkávadla. Bylo veselo a děti byly spokojené a těší se na další akci.

I NA PODZIM JE MŠ NA HŘIŠTI

22. listopadu 2021