VÁNOCE S MŠ V LESE

21. prosince 2021

VÁNOCE S MŠ V LESE

Vánoce se blíží a ani v letošním roce děti od Borůvek nezapomněly na zvířátka v lese. Donesená jablíčka a mrkvičky děti uložily jak ke krmelci, tak i na blízký stromeček. Po zpěvu koledy popřály děti zvířátkům veselé Vánoce a měly radost z dobrého skutku.

Krásné Vánoce

21. prosince 2021

Krásné Vánoce

Přejeme vám krásné, pohodové vánoční svátky a pevné zdraví do nového roku 2022.
Děkujeme za přízeň a spolupráci.

STROMEČEK V MŠ

20. prosince 2021

STROMEČEK V MŠ

Zdobení stromečku u Skřítků

Jaké by byly Vánoce bez voňavého stromečku! Letos na děti ze Skřítků čekal malý smrček přímo u Pepíčka na zahradě.  Děti si nejen samy vybraly, pomohly pořezat, ale i společnými silami donesly do školky. Zdobení stromečku a rozsvěcení světýlek navodilo ve třídě tu správnou předvánoční náladu. Děkujeme paní Kneiflové za darování stromečku a Pepíkovi za pozvání na svoji zahradu.

PŘEDVÁNOČNÍ TURISTIKA MŠ

14. prosince 2021

PŘEDVÁNOČNÍ TURISTIKA MŠ

V adventním čase jsme se vypravili na návštěvu kostela, kde si děti prohlédly interiér, pokusily se spočítat andílky a zazpívaly si jednu z koled. Cestou jsme si prohlédli dřevěný betlém před obecním úřadem. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i přesto jsme se vánočně naladili a cestu bez potíží zvládli.

Co to voní ve školce?

11. prosince 2021

Co to voní ve školce?

Vánoční přípravy jsou v plném proudu. A nevoní zde pouze cukroví. Ve spolupráci se včelařským kroužkem ze základní školy pod vedením pana Marka a Provaznika, vyrábíme svíčky z mezistěn. Dětem se práce daří a vůně se line celou školkou.

VÁNOČNÍ VÝZDOBA

VÁNOČNÍ VÝZDOBA

Chodby a okna školy se postupně plní výrobky našich žáků a připomínají čas zimy a Vánoc.

MIKULÁŠOVA DRUŽINA

MIKULÁŠOVA DRUŽINA

Je již samozřejmostí, že společníci kolem Mikuláše nemohli vynechat ani základní školu.

ČERTI V MALÉ ŠKOLCE

ČERTI V MALÉ ŠKOLCE

I v druhém oddělení mateřské školy se zjevila stvoření andělská i ďábelská.

ADVENT V MŠ

6. prosince 2021

ADVENT V MŠ

První adventní týden jsme zahájili rozhovory u první zapálené svíčky. Celý týden se však děti těšily na akci „Dopoledne s andílky a čerty“. V pátek ráno se děti sešly v převlecích a čekalo je mnoho čertovských i andělských her, které hravě a s úsměvem zvládly. Dopoledne jsme si moc užili, děkuji rodičům za spolupráci.