HOUBIČKY V DOLNÍ DRUŽINĚ

7. října 2021

HOUBIČKY V DOLNÍ DRUŽINĚ

Ve školní družině už začal podzim a s ním i podzimní vyrábění. Prvňáčci společně s dětmi z druhé třídy si během září vyráběli různé lesní houbičky. Při výrobě si povídali, které houby jsou jedlé, které nejedlé, a které raději sbírat nebudou…

ČTEME VE DRUHÉ TŘÍDĚ

7. října 2021

ČTEME VE DRUHÉ TŘÍDĚ

Knížky a čtení ve druhé třídě

Stále čteme a čteme, abychom už brzo četli stejně dobře jako naši rodiče. Při pěkném počasí můžeme číst i venku v altánu. A navíc jsme se vypravili do dubenecké knihovny. Paní knihovnice nás seznámila se systémem uspořádání knížek a ukázala nám, jak si vybrat knížku vhodnou pro náš věk. Nakonec jsme si vybrali knížku pro čtení doma i ve škole.

FINANČNÍ FRAMOTNOST

6. října 2021

FINANČNÍ FRAMOTNOST

Ve čtvrtek 30. 9. neměli žáci druhého stupně klasickou výuku. Účastnili se projektového dne zaměřeného na finanční gramotnost. Pod vedením lektorů ve skupinách připravovali rodinný rozpočet.

SKLIZEŇ V MŠ

6. října 2021

SKLIZEŇ V MŠ

MALÍ ZAHRADNÍCI

Letošní rok byl pro pěstování jak ve skleníku, tak na záhoncích velice úspěšný. Na záhoncích děti sklidily mrkev, cibuli, červenou řepu, cukety a několik dýní. Ve skleníku však sklizeň ještě nekončí, děti stále ještě úspěšně sklízí rajčata, papriky a dokonce i okurky.

POSÍLÁNÍ POHLEDNIC

5. října 2021

POSÍLÁNÍ POHLEDNIC

S polovinou šesté třídy jsme oslavili Mezinárodní den pohlednic tím, že jsme v rámci projektu Postcrossing poslali pohlednice do celého světa. Tentokrát nám systém vygeneroval tyto země: Spojené státy americké (2x), Čína, Polsko, Finsko, Slovensko, Německo, Rusko, Itálie a Holandsko.

KRÁL SUDOKU

1. října 2021

KRÁL SUDOKU

Od pondělí 4. října u nás na škole propukne školní soutěž KRÁL SUDOKU!

​Nové zadání bude pro žáky k dispozici vždy od pondělí do čtvrtka, hodnotit se bude nejen správnost, ale i rychlost. Soutěž bude rozdělena do čtyř kategorií. Záleží na každém, na co si věří ?

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Dnes jsme ve škole přivítali zástupkyni z organizace Loono, která sdružuje tým mladých lékařů a studentů medicíny a jejím cílem je skrze workshopy a webináře ve školách, firmách i na festivalech vzdělávat veřejnost v prevenci závažných onemocnění a v oblasti duševního zdraví. A právě program na podporu duševního zdraví (Dobré nitro) absolvovali žáci druhého stupně. Lektorka žáky seznámila s příznaky duševních nemocí, vyvrátila zažité mýty o těchto nemocech, poradila, jak se o své duševní zdraví starat, jak psychickým nemocem předcházet a co dělat, když vnímáme, že s naší duševní pohodou není vše v pořádku.

STARÁ STAVEBNICE

STARÁ STAVEBNICE

Paní učitelka v 1. třídě vytáhla starou dřevěnou stavebnici. Pamatujete ji taky? Je v ní mnoho dřevěných dílků různých tvarů a barev. Dílky jsou v pořádku, jen krabičky se za ty roky už trochu rozpadly. Děti si se stavebnicí dlouho vyhrály. Jejich prstíčky jsou po takové hře zase trochu obratnější.

KRÁSNÉ A ZDRAVÉ MANDALY

KRÁSNÉ A ZDRAVÉ MANDALY

Děti ve družině se pustily do prvního letošního „vaření“, a to se povedlo na jedničku. Vlastnoručně připravená svačinka nejlépe chutná. Děkujeme rodičům za suroviny.