Zápis do 1. třídy

21. března 2022

Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče a budoucí prvňáčci,
určitě se již těšíte k zápisu do 1. třídy. I my se na vás moc těšíme!

Doporučuji, abyste si přečetli informace před zápisem a kritéria k přijímání pro školní rok 2022/2023 v záložce základní škola – pro budoucí prvňáčky – informace k zápisu.

Zápis bude probíhat ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 13.00 do 17.00 h.

Zveme vás na poslední „předškoličku“ před zápisem, která proběhne ve čtvrtek 24. 3. 2022.

Mgr. Martina Jonešová, ředitelka školy

MASKY ŠESŤÁKŮ

15. března 2022

MASKY ŠESŤÁKŮ

I šesťáci si vyráběli masky, a to metodou kašírování. Na rozdíl od menších dětí na nich zobrazili spíše filmové postavy a postavy z počítačových her a komiksů.

BEZPEČNĚ V DOPRAVĚ

14. března 2022

BEZPEČNĚ V DOPRAVĚ

V minulém týdnu jsme si povídali o dopravních prostředcích. Důležité bylo také probrat bezpečnost při chůzi po ulici, jízdě autem a při jízdě na kole. Děti vše výborně zvládly.

KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ

14. března 2022

KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ

Na vystoupení kouzelníka se děti moc těšily a bylo pěkné, že se mohly do vystoupení aktivně zapojit.

SOUTĚŽ V ANGLICKÉM JAZYCE

11. března 2022

SOUTĚŽ V ANGLICKÉM JAZYCE

Před jarními prázdninami se žáci od páté do deváté třídy zúčastnili školního kola soutěže v anglickém jazyce. To se skládalo z poslechové a konverzační části. V konverzaci získal nejvíce bodů J. Smíšek, a tak postupuje do okresního kola. Vítězové školního kola byli odměněni pěknými knihami v angličtině.

EXKURZE NASAVRKY

11. března 2022

EXKURZE NASAVRKY

Exkurze žáků prvního stupně do včelařského učiliště v Nasavrkách.

PRACOVKY S KERAMIKOU

PRACOVKY S KERAMIKOU

V naší škole máme nejen keramický kroužek pro 1. stupeň, ale práci s keramickou hlínou se věnujeme i ve vyšších ročnících. Toto jsou fotografie z pracovní výchovy dívek v 8. a 9. třídě.

DRUHÁ PŘEDŠKOLIČKA

DRUHÁ PŘEDŠKOLIČKA

Druhá předškolička 24. února byla zaměřená na hry se slovy a s tužkou. Tentokrát předškoláčky provázel s kočičkou i pejsek. Děti se naučily veselou básničku, stavěly písmenko z písmenkové stavebnice, pracovaly s kouzelnou tabulí, létaly po papíře s tužkou, včelkou a letadlem. A vyzkoušely si sedět v lavici. Rodiče se mezitím seznámili s výukou informatiky na naší škole.

STUDENÁ KUCHYNĚ ČTVRŤÁKŮ

STUDENÁ KUCHYNĚ ČTVRŤÁKŮ

Čtvrťáků je celkem 17, a v tomto počtu je obtížné vejít se do školní kuchyňky, aby si něco uvařili. Tak se pustili do studené kuchyně ve třídě. Udělali si různé jednohubky se sýrovou a česnekovou pomazánkou a ovocný salát. Moc si pochutnali, ještě štěstí, že si odhlásili oběd!