HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA

HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA

BORŮVKY POZNÁVAJÍ HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘÁTKA

Týden s poznáváním domácích a hospodářských zvířátek máme za sebou. Jeho součástí bylo pozorování koní u naší paní uklízečky a návštěva na statku u Horáků. Děkujeme!

KARNEVAL VE DRUŽINĚ

KARNEVAL VE DRUŽINĚ

Veselý maškarní rej s pohádkovými postavami doplnily soutěže, hry a nákup odměn za vyhrané žetony. Najdete svou oblíbenou postavičku?

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Po dvouleté odmlce jsme se na 1. stupni opět pustili do recitační soutěže. Z třídních kol mohli nejlepší recitátoři postoupit do tří kategorií kola školního. To proběhlo 21. března 2022 a toto jsou jeho vítězové: I. kategorie: Kamilka, Amálka, Darek, II. kategorie: Eliška, Eliška a Pepa, III. kategorie: Ája, Vaneska, Amálka. Gratulujeme!!

MATEMATICKÝ KLOKAN

MATEMATICKÝ KLOKAN

Vojta z 5. třídy získal za řešení matematického klokánka nejvíce bodů z celé školy. Gratulujeme!

ŠD UKLÍZÍ V OBCI

ŠD UKLÍZÍ V OBCI

ODPOLENÍ LYŽOVÁNÍ

ODPOLENÍ LYŽOVÁNÍ

V týdnu od 14. do 18. března proběhl lyžařský výcvik pro 4. a 5. třídu. Žáci dojížděli každý den po vyučování do Olešnice v Orlických horách, kde trénovali pod dohledem zkušených instruktorů. Učili se obléknout do sportovní výstroje, zapnout si sami boty a lyže a samozřejmě trénovali základní techniky jízdy na lyžích. Již druhý den se nadšení stupňovalo, a to i přes tající sníh a únavu z nezvyklé pohybové aktivity. Podvečerní návrat vždy zpestřila svačina od maminky a teplý čaj.

MŠ NA KOLOBĚŽKÁCH

4. dubna 2022

MŠ NA KOLOBĚŽKÁCH

Kdo umí na koloběžce ten jede.

Jaro nás láká k různým aktivitám, a tak si děti ve školce naplánovaly koloběžkové dopoledne. Na rodičích bylo zajistit koloběžky a helmy. Děti přišly plny očekávání a natěšeny. Ráno si zaparkovaly za školkou a ve třídě si seřídily helmy. Na hřiště musely koloběžky dotlačit, protože už vědí, že po chodníku se chodí, a ne jezdí.

TŘETÍ PŘEDŠKOLIČKA

28. března 2022

TŘETÍ PŘEDŠKOLIČKA

Setkání s matematikou pro budoucí prvňáčky: čísla, puntíky, tvary, tělesa a hra na obchod. Por procvičení se podívejte na video "Počítáme s kocourem" nebo si níže stáhněte pracovní listy.

LOUČENÍ SE ZIMOU V MŠ

21. března 2022

LOUČENÍ SE ZIMOU V MŠ

Rozloučili jsme se se zimou.
Jaro, pojď k nám blíž........