ČARODĚJNICE VE TŘÍDÁCH

ČARODĚJNICE VE TŘÍDÁCH

I ve třídách na prvním stupni se připravovalo na večerní slet.

ČARODĚJNICKÁ DRUŽINA

ČARODĚJNICKÁ DRUŽINA

V pátek 29. 4. se naše školní zahrada proměnila v čarodějnickou akademii. K jejímu úspěšnému absolvování bylo zapotřebí splnit sedm disciplín. Poté si čarodějničtí absolventi mohli upéct buřtíky. Jelikož nám přálo počasí, užili jsme si kouzelné odpoledne.

VYBÍJENÁ 3., 4. A 5. TŘÍDA

VYBÍJENÁ 3., 4. A 5. TŘÍDA

Turnaj ve vybíjené mezi 3., 4. a 5. třídou se konal 13. dubna na obecním hřišti v Dubenci.

VAŘENÍ V DRUŽINĚ

VAŘENÍ V DRUŽINĚ

Každá třída si zkusila jinou nepečenou dobrůtku. Třeťáci kakaové kuličky, čtvrťáci nepečený piškotový dort. Jelikož šlo o sladké, finální výsledek jsme nestihli nafotit ?.

STŘÍBRNÁ ZEMĚKOULE

STŘÍBRNÁ ZEMĚKOULE

1. ROČNÍK STŘÍBRNÉ ZEMĚKOULE JE ZA NÁMI, DĚKUJI VŠEM KDO SE S NÁMI NA SBĚRU PODÍLELI (V LETOŠNÍM ROCE SE S NÁMI NA SBĚRU DROBNOU ČÁSTÍ PODÍLELA I TŘÍDA SKŘÍTKŮ).
MŠ NA JUNIORFILMU

MŠ NA JUNIORFILMU

Skřítci na JUNIORFILM festivalu

Když nám přišla nabídka účasti na královédvorském filmovém festivalu, s radostí jsme ji přijali. Pro Skřítky toto byla, v letošním školním roce, první mimo-dubenecká akce. Zhlédli jsme pásmo pohádek, prohlédli si exteriéry města a svezli se autobusem!

HASIČSKÝ DEN

HASIČSKÝ DEN

Den otevřených dveří u hasičů využila obě oddělení mateřské školy.

Ti menší "Skřítci" se tam po zimě rádi znovu vraceli. Větší "Borůvky" již mají zkušenosti i od městských hasičů.

ČARODĚJNICKÁ MŠ

ČARODĚJNICKÁ MŠ

Čáry, máry, kouzlení

I v letošním roce zavítali do třídy Skřítků nejen malí čarodějové a čarodějnice. Celý týden s kouzlením a zaříkávadly se vydařil. Pavoučí závody, lovení havěti v tajemném hrnci, vyrábění kouzelných lektvarů z bylinek, hádání ze začarovaných sklenic, pokusy s mícháním barevných a šumivých lektvarů a mnoho dalších čarodějnických „disciplín“ děti zvládly na výbornou. Nakonec si malí čarodějové a ježibaby v krásných převlecích zkusili let na koštěti. Za odměnu na ně čekaly ježibabí dobroty.

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM ZEMĚ

OHLÉDNUTÍ ZA DNEM ZEMĚ

Ohlédnutí za „Dnem Země“ u Skřítků

Rovněž naši planetu jsme společně oslavovali. Povídali jsme si o její jedinečnosti, zhlédli video na interaktivní tabuli, stavěli jsme ji z PET víček, z kostek, prohlíželi v encyklopediích, učili se jak ji i my můžeme chránit a jednu společnou si i vyrobili.