JAKÉ BYLY VELIKONOCE V MŠ

JAKÉ BYLY VELIKONOCE V MŠ

Ohlédnutí za jarními svátky v MŠ

Ani děti ze Skřítků si neumí představit Velikonoce bez kraslic, osení a pletení pomlázek. Ve školce  si  zvládly vše společně vyzkoušet. A samozřejmě jim zbyl čas i na pořádné řádění na hřišti.

MŠ V ZEMĚDĚLSKÉM PODNIKU

MŠ V ZEMĚDĚLSKÉM PODNIKU

Ohlédnutí za Skřítky na exkurzi

V dubnu Skřítci vyrazili na svou první větší exkurzi. Zavítali do místní farmy Karsit Agro a zaměřili se na krávy. Areálem a chovem krav a býků, od drobotiny po dospěláky, nás provedl místní zootechnik. Děkujeme za zprostředkování paní Kneiflové.

DEN VODY V MŠ

DEN VODY V MŠ

Ohlédnutí za „Dnem vody“ u Skřítků

Jak jsme se Skřítky slavili Den vody? Rozmluvami, pokusy, vzdělávacími aktivitami, zpěvem, pohybovou improvizací, pozorováním vodního toku a plochy.

NEJMENŠÍ ZAHRADNÍCI

NEJMENŠÍ ZAHRADNÍCI

Ohlédnutí, jak se malí zahradníci připravovali na jaro

S dětmi ze Skřítků si pěstujeme kladný vztah k živé přírodě, rádi se vrtáme v hlíně, pěstujeme a pečujeme. Proto jsme nelenili, abychom se „zazelenili“… Seli jsme květiny, bylinky, zeleninu, uvidíme, co se ujme…

MŠ SLAVILA I MDŽ

MŠ SLAVILA I MDŽ

Ohlédnutí za oslavou MDŽ

Všechny ženy v našich životech jsou pro nás důležité, takže jsme tvořili – přáníčka, obrázky, recyklované květinové podtácky a všem krásný den popřáli!

OHLÉDNUTÍ MŠ ZA KOUZELNÍKEM

OHLÉDNUTÍ MŠ ZA KOUZELNÍKEM

Ohlédnutí za kouzelnickým představením

Čáry máry fuk, nikdo ani muk…Zůstali jsme paf na našem prvním představení s MŠ.

OHLÉDNUTÍ ZA KARNEVALEM

OHLÉDNUTÍ ZA KARNEVALEM

Ohlédnutí za karnevalovým veselím

Dva týdny s povoláními a řemesly jsme završili karnevalovým veselím. Masky byly překrásné, úkoly a činnosti roztodivné, třída vesele nazdobena, zábava se vydařila.

MALÍ PEKAŘI V MŠ

MALÍ PEKAŘI V MŠ

Ohlédnutí za řemesly, aneb malí pekaři v MŠ

V týdnu řemesel jsme si vyzkoušeli i roli pekaře. Co všechno obnáší, než je dobrý křupavý rohlíček připraven k nakousnutí... Poznávání ingrediencí, založení a pozorování kvásku, zpracování těsta, válení, motání, pečení a konečně ochutnávání.

MŠ U HASIČŮ VE DVOŘE

4. května 2022

MŠ U HASIČŮ VE DVOŘE

BORŮVKY U HASIČŮ VE DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM

Květnové dny nám začaly cestou do Dvora králové nad Labem, kde jsme navštívili Den otevřených dveří HZS. Děti poslouchaly výklad našeho průvodce, prohlédly si vybavení hasičů a nejvíce uvítaly prohlídku hasičských vozů zevnitř.