MALÍ RYBÁŘI Z MŠ

3. června 2022

MALÍ RYBÁŘI Z MŠ

Kdo by hledal mezi Skřítky zapálené rybáře! Při povídání o životě u rybníka se našla příležitost předvést svoji zálibu. Mareček nám fundovaně povyprávěl o rybaření, všem předvedl svou rybářskou výbavu. Děti si tak mohly vyzkoušet pod „odborným“ vedením kamaráda nahodit prut, podběrákem vylovit rybku, změřit úlovek. Děkujeme Marečkovi i jeho mamince za pomoc.

BATŮŽKOVÝ VÝLET MŠ NA HŘIŠTĚ

31. května 2022

BATŮŽKOVÝ VÝLET MŠ NA HŘIŠTĚ

Pěkné počasí vylákalo děti ze Skřítků na výlet. Tentokrát se vydaly s batůžky na hřiště u Obecního úřadu v Dubenci. Ne zrovna krátkou cestu zvládly bez potíží. Zbylo jim i dostatek síly a času na pořádné řádění.

MŠ MAMINKÁM K SVÁTKU

31. května 2022

MŠ MAMINKÁM K SVÁTKU

Děti ze Skřítků si připravily pro maminky k svátku krátké vystoupení. Předvedly pásmo básniček, písniček, zatančily s šátky, zahrály pohádku O řepě. Vyrobenými dárečky i vlastnoručně zasazenou kytičkou udělaly radost snad všem maminkám. Přátelské setkání nejen s maminkami proběhlo v milé a neformální atmosféře. Jistě si všichni odnesli příjemný zážitek.

Vystoupení pro naše seniory

21. května 2022

Vystoupení pro naše seniory

Paní matrikářka naší obce Ilona Čepelková uspořádala ve čtvrtek 19. 5. na OÚ v Dubenci program pro dubenecké seniory . Žáci naší školy si pro ně připravili krátké pásmo vtipných pohádek a milých písniček. Pohádky s dětmi nacvičila paní vychovatelka Bc. Jana Šebková a sboreček zazpíval pod vedením paní učitelky Mgr. Mileny Lelkové. Bylo to krásné dopoledne.
Děkujeme Mgr. Martina Jonešová

VYSTOUPENÍ PRO SENIORY

20. května 2022

VYSTOUPENÍ PRO SENIORY

Děti dopoledne vystoupily na obci v programu pro seniory.

zapsala: K. Dohnalová

PROJEKTOVÝ DEN MŠ NA HVĚZDÁRNĚ

20. května 2022

PROJEKTOVÝ DEN MŠ NA HVĚZDÁRNĚ

Ve středu 18.5. čekalo děti brzké ranní vstávání. Ráno jsme se vydali navštívit Planetárium a hvězdárnu v Hradci Králové. Děti si tu prohlédly i vyzkoušely zemětřesnou židli a zvážily se na kosmické váze. Dozvěděly se zajímavosti o vesmíru a zhlédly projekci o planetách i souhvězdích v planetáriu. V přilehlé budově hvězdárny si prohlédly pohyblivý model planety Země, Měsíce a Slunce. Dětem se moc líbila otevírací kopule a dalekohled, kterým bylo možné pozorovat Slunce. Dozvěděly se, jak si chránit zrak při jeho pozorování. Další pozorování nás čekalo na střešní terase s krásným výhledem. Nakonec jsme se vypravili na Planetární stezku, a to od Slunce až k Jupiteru.

EXKURZE 9. TŘÍDY

17. května 2022

EXKURZE 9. TŘÍDY

Ve středu 5. 5. 2022 byla 9. třída na exkurzi v chemické laboratoři Zdravotnické školy v Hradci Králové. Žáci si v rámci exkurze nejprve prohlédli speciální laboratoř na přípravu zubních protéz a rovnátek. Poté si ve skutečné chemické laboratoři vyzkoušeli některé jednoduché chemické experimenty, např. měření pH, indexu lomu a stanovení cukernatosti roztoků, pozorování tvarů krystalů modré skalice pod mikroskopem. Na  závěr jim byl předveden výbuch vodíku. Děkujeme Dr. Štindlovi za zajištění exkurze.

MŠ VE DVORSKÉ ZOO

16. května 2022

MŠ VE DVORSKÉ ZOO

Doplněním projektového dne o exotických zvířatech byl výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Tatínek Elišky P. nám zařídil kontakt se želvou a korálovkou z Darwinovy stanice. To byl extra zážitek i pro paní učitelky. A pak jsme prošli celou zahradu a porovnávali obrázky ze školky se skutečnými zvířátky. Pozorovali jejich chování, čím se živí a jejich zvláštnosti. Děti velmi chválím, proto, že zvládly nejen ťapat po ZOO, ale i cestu z autobusového nádraží a zpět.                                                        zapsala: D. Andrlová

DEN PRO MAMINKY V MŠ

16. května 2022

DEN PRO MAMINKY V MŠ

Konečně se opět setkáváme s maminkami při příležitosti jejich svátku. S dětmi jsme připravili vystoupení s písničkami, básničkami, tanečky a pohádkou. Nechyběl malý dárek v podobě papírové kytičky a vlastnoručně upečených lineckých srdíček. Nakonec se maminky s dětmi zapojily do připravené dílničky. Společně vyrobily pěkné ptáčky. Prožily jsme příjemné odpoledne.