PROJEKTOVÝ DEN - VČELKA

PROJEKTOVÝ DEN - VČELKA

Máme týden všeho, co bzučí, létá a hýbe se v trávě. Přínosným doplněním byl projekt v mateřské škole, který je plně hrazen ze šablon. Ve spolupráci se včelařským kroužkem pod vedením pana Marka a Provazníka jsme prožili dopoledne plné informací, tvoření, pozorování, objevování a ochutnávky. Všem ze  včelařskému kroužku děkujeme za příjemné dopoledne.

FOTOSOUTĚŽ

FOTOSOUTĚŽ

Předávání cen ve fotosoutěži za 1. i 2. stupeň v kategoriích: Příroda, Můj zvířecí kamarád, Svět kolem nás. Vítěze jste vybrali vy při hlasování během Dne otevřených dveří.

VÝLET ŽÁKŮ 6. TŘÍDY

VÝLET ŽÁKŮ 6. TŘÍDY

Výlet žáků šesté třídy do Krkonoš hlavně za zábavou.

SKÁČEME PŘES ŠVIHADLO

SKÁČEME PŘES ŠVIHADLO

Téměř půl roku děti ve školní družině trénovaly přeskoky snožmo, školku, vajíčko a další skokanské dovednosti, aby ve čtvrtek 2. 6. předvedli svůj um na soutěži. Vítězky Viktorka, Amálka, Eliška a Ema si vyskákaly super švihadla s počítadlem a mohou trénovat na další ročník.

DĚTSKÝ DEN

DĚTSKÝ DEN

Na oslavu Dne dětí si žáci vyzkoušeli zajímavou aktivitu...

ŠD V ZÁCHRANNÉ STANICI

11. června 2022

ŠD V ZÁCHRANNÉ STANICI

Družina na exkurzi v záchranné stanici Jaro Jaroměř

Pořád bylo hezky, ale na odpolední výlet se jako naschvál rozpršelo. Přesto jsme se nepohody nelekli a odpoledne mezi zachráněnými zvířaty jsme si užili.

VAŘILI JSME KAŠI

11. června 2022

VAŘILI JSME KAŠI

Taky takhle může vypadat výuka čtení v 1. třídě. Přečetli jsme si, jak se vaří krupicová kaše, a vybrali jsme z textu, co všechno potřebujeme. Pak jsme si ve skupinách z přinesených surovin kaši uvařili. Jedna byla dokonce v bezlepkové verzi. Jen mytí nádobí nám dalo trochu zabrat – přece jen už jsou skoro ve všech domácnostech myčky nádobí.

DEN DĚTÍ V MŠ

9. června 2022

DEN DĚTÍ V MŠ

Svůj svátek oslavily všechny děti z mateřské školy tentokrát společně na školní zahradě. S pošťákem Ondrou, kuchařem Kuřátkem, u zajíce Hopsálka nebo nenasytné stonožky na děti čekaly zábavné úkoly. Všechny děti byly úspěšné a podařilo se jim za splněné disciplíny získat barevné žetonky. Teď už zbývalo kolečka správně spočítat a vyměnit za malou odměnu. Dětský den se vydařil a školkáčci si jej užili nejen díky sluníčku a pěknému počasí.

VYCHÁZKA MŠ A VČELY

3. června 2022

VYCHÁZKA MŠ A VČELY

Děti ze Skřítků při vycházkách často směřují ke školnímu včelínu. Rády pozorují včelky při práci, učí se o jejich životě i užitku. Tentokrát mohly nahlédnout panu včelaři přímo pod pokličku. Prozkoumaly včelín i uvnitř, prohlédly jednotlivé úly, přivoněly k rámečku s plástem a dozvěděly se mnoho nového. Děkujeme panu Markovi za pozvání a zajímavé povídání.