EXKURZE MŠ DO KNIHOVNY

EXKURZE MŠ DO KNIHOVNY

Využili jsme pěkného počasí a opět jsme se vydali jako turisté do místní knihovny. Knihovnice paní Matějčková nás přivítala a sdělila dětem vše důležité. Děti měly také čas na prohlížení knížek, které by nemělo konce, pokud bychom nespěchali na dětské hřiště. A to nás ještě čekalo studené osvěžení. Poznáte jaké? Nakonec všichni obdrželi medaili se sokolem za svojí celoroční zdatnost ve sportu. Malý vzkaz rodičům: děti by rády navštěvovaly knihovnu a půjčovaly si knížky.

MŠ NA VODNÍ SKLUZAVCE

MŠ NA VODNÍ SKLUZAVCE

Krásný slunečný pondělní den jsme využili na vodní skluzavce. Děkujeme paní Šebkové za realizaci a pozvání.

DINOSAUŘI

DINOSAUŘI

Po zkušenostech z triloparku si ve školce stavěli vlastní dinosaury.

zapsala: K. Dohnalová

PV DÍVKY

PV DÍVKY

Žákyně osmé a deváté třídy při pracovní výchově.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA VE TŘETÍ TŘÍDĚ

VÝTVARNÁ VÝCHOVA VE TŘETÍ TŘÍDĚ

Po celý rok tvořily děti ve třetí třídě různé krásné věci.

VÝLET 1. , 2. A 3. TŘÍDY

VÝLET 1. , 2. A 3. TŘÍDY

V zámecké zahradě v Loučni najdete nádherné labyrintárium. A právě tam se vydali prvňáci, druháci a třeťáci na školní výlet. Třeťáci si dokonce zahráli šachy se zámeckým komorníkem.

BLUDIŠTĚ NA ZAHRADĚ

BLUDIŠTĚ NA ZAHRADĚ

Plni dojmů z výletu se prvňáci pustili do stavby vlastních bludišť na školní zahradě.

VÝLET MŠ DO JAROMĚŘE

VÝLET MŠ DO JAROMĚŘE

BORŮVKY NA VÝLETĚ VE VÝTOPNĚ JAROMĚŘ

Školní rok se blíží k závěru, a tak jsme se vydali na školní výlet. Protože jsme již dlouho necestovali vlakem a děti si to velmi přály, v úterý 14.6. jsme vyrazili. Nejprve autobusem do Dvora Králové nad Labem na železniční stanici, kde jsme nastoupili do vlaku a vyjeli směr Jaroměř. V Jaroměři jsme navštívili Železniční muzeum Výtopna Jaroměř, kde jsme si prohlédli expozice a vyslechli zajímavé vyprávění pana průvodce. Děti byly dost zvídavé a prohlídka velice rychle uběhla.
TRILOPARK S MŠ

TRILOPARK S MŠ

V pátek 10.6. jsme navštívili hřiště u Základní školy, kam za námi přijeli odborníci z Triloparku. Děti si tu prohlédly fosilie již vyhynulých živočichů a dozvěděly se zajímavosti ze života dinosaurů. Dále si mohly vyzkoušet si práci Paleontologa, kdy pomocí štětečků odkrývaly z písku kostru dinosaura. Nakonec si děti vybraly formičku a odlily si fosilii z připravené sádry, kterou si mohly odnést domů.