NOC VE VČELÍNU

NOC VE VČELÍNU

Již tradičně se včelaři loučí se školní rokem přespáním ve včelínu.

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ

Předškoláci na návštěvě ve škole

Dnes bylo v první třídě dohromady 32 dětí, protože nás navštívilo 14 předškoláků z dubenecké školky. S prvňáčky si zazpívali, zahráli hry a prohlédli si učebnice a školní pomůcky. Prvňáčci byli téměř opravdovými učiteli: ukazovali dětem ze školky, jak se drží pero, četli jim ze slabikáře, ukazovali čísla. Předškoláci byli zase velmi pozornými posluchači. Nakonec se děti navzájem podarovaly vlastnoručně vyrobenými dárečky.

ZOUBKY PRVŇÁKŮ

ZOUBKY PRVŇÁKŮ

Veselé zoubky

Projektový den ve čtvrtek 16. června byl zaměřený na zuby. Učili jsme se, jaké zuby máme v puse a k čemu je používáme, porovnávali je se zvířecími zuby. Povídali jsme si o tom, jak se o své zuby starat a jak to vypadá na návštěvě u zubaře. Za odměnu nás čekala taštička s dárky od DM drogerie.

NÁRODNÍ DIVADLO

NÁRODNÍ DIVADLO

Večerní představení v Národním divadle v Praze. Proměna osmáků a deváťáků v mladé pány a okouzlující dámy - pravda, ne vždy ještě úplná. Ale sluší jim to, že?

TRILOPARK VE ŠKOLE

TRILOPARK VE ŠKOLE

Výuka venku na třech stanovištích.

Pro všechny děti od školky až do páté třídy.

Výlet k dinosaurům.

VÝLET 9. TŘÍDY

VÝLET 9. TŘÍDY

Třídenní výlet žáků 9. třídy.

VÝLET 8. TŘÍDY

VÝLET 8. TŘÍDY

Na začátku června se děti z osmé třídy vydaly vlakem na dvoudenní výlet do Českého ráje. Zažily ne úplně tradiční procházku okolo tamějších rybníků. Ušly bezmála 20 km, proběhly uličkou kopřivové hrůzy, některé se vykoupaly v jednom z rybníků a některé si zpět do kempu donesly i nové domácí mazlíčky. Atmosféra byla po celou dobu pozitivní a příjemná!

DOPRAVNÍ VÝCHOVA V 5. TŘÍDĚ

DOPRAVNÍ VÝCHOVA V 5. TŘÍDĚ

V pátek 20. května vyrazily páťáci na cyklovýlet. Před odjezdem absolvovali zkoušku jízdy na kole a testování brzd při jízdě z kopce. Pak už vyrazili na Chotěborky, kde pozdravili svou bývalou paní učitelku, paní Urbanovou. Následoval Velký Vřešťov, Bažantnice, Lhotecký rybník, Zaborov a dětské hřiště ve Vilanticích. I když už byli všichni unaveni, předvedli na tomto hřišti zajímavé výkony. A ještě mohli v klidu rozebrat nezvyklou příhodu: střet s daňkem na úzké lesní stezce.

MŠ V PRVNÍ TŘÍDĚ

MŠ V PRVNÍ TŘÍDĚ

Naši letošní předškoláci se i v letošním roce moc těšili na návštěvu 1. třídy. Děti se nejprve vzájemně představily. Poté si předškoláci poslechli čtení prvňáčků, prohlédli učebnice, poznávali písmenka i s obrázky a ukázali znalosti v poznávání číslic. Návštěva se nám moc líbila a předškoláci se již na školu velice těší.