TÝDEN PLNÝ VITAMÍNŮ V MŠ

8. října 2022

TÝDEN PLNÝ VITAMÍNŮ V MŠ

První říjnový týden jsme se u „Borůvek“ věnovali ovoci a zelenině. Pro začátek jsme navštívili „Pěstitelské centrum“ Dubenec, kde se děti dozvěděly vše o zpracování ovoce moštováním a sušením. Zkušeností jsme využili i ve školce, kde si děti nakrájely ovoce na sušení a brambory na vaření. Dále krájely jablíčka na přípravu kompotu a vyzkoušely si práci se struhadlem při přípravě voňavého jablečného závinu.

PODZIMNÍ ZÁVODY

30. září 2022

PODZIMNÍ ZÁVODY

Na počest stoletého výročí narození manželů Emila a Dany Zátopkových uspořádala naše škola 27. 9. sportovní dopoledne pro žáky druhého stupně. Žáci ověřili své znalosti o těchto dvou sportovcích několika otázkami a poté si na vlastní kůži vyzkoušeli přespolní běh a hod oštěpem. Závody proběhly bez zranění i přes nepříznivé a deštivé počasí.

MŠ NA DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - KARSIT

27. září 2022

MŠ NA DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - KARSIT

Den otevřených dveří si děti moc užily. Prohlédly si zemědělskou techniku, hospodářská zvířátka, ochutnaly dobrůtky a užily si zábavu. Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.

VÝLET 4. TŘÍDY

VÝLET 4. TŘÍDY

Žáci 4. třídy v Josefově.

TÁBOR ŠKOLNÍ DRUŽINY

TÁBOR ŠKOLNÍ DRUŽINY

Cesta do pravěku – příměstský tábor 2022

Výprava do pravěku se konala 15. - 19. srpna 2022. Společně jsme si prošli historii naší planety a zabloudili hlavně k dinosaurům a pralidem.

SEZNAMOVACÍ NOC VE ŠKLE

SEZNAMOVACÍ NOC VE ŠKLE

Nocleh ve škole z pátku na sobotu jako adaptační kurz pro žáky šesté třídy. Hry pro seznámení s novými spolužáky a na utužení kolektivu, oheň a opékání buřtů, film, společné pečení pizzy a koláče. Snad ten 2. stupeň společně zvládneme.

PRO DEVÁTOU TŘÍDU

PRO DEVÁTOU TŘÍDU

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Tradiční přivítání prvňáčků, všech žáků, pedagogů i hostů proběhlo na nádvoří školy.

PO STOPÁCH K. J. ERBENA

PO STOPÁCH K. J. ERBENA

V pátek 16. 9. se sedm statečných osmáků vydalo na kolech do Miletína. Návštěvu rodného domku K. J. Erbena a projížďku nejbližším okolím, kde hledal náměty k baladám, museli přizpůsobit proměnlivému počasí.