PÁŤÁCI SBÍRAJÍ SADBOVÉ ŽALUDY

PÁŤÁCI SBÍRAJÍ SADBOVÉ ŽALUDY

V úterý 11. 10. 2022 jsme odjeli na Chotěborky sbírat žaludy vhodné k sadbě.

Po úvodní instruktáži jsme se s nadšením pustili do práce, pozorně jsme vyslechli i výklad o dubu letním a zimním. Vhod nám přišla přestávka na svačinu.

PÁŤÁCI V KNIHOVNĚ SLAVOJ

PÁŤÁCI V KNIHOVNĚ SLAVOJ

Ve stejný den jako dopravní výchova proběhla prohlídka knihovny Slavoj, kde nám paní knihovnice přečetla horovou pohádku. Cestou do školy jsme se ještě zastavili na zmrzlině.

PÁŤÁCI NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

PÁŤÁCI NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

Ve středu 5. 10. 2022 proběhla výuka dopravní výchovy 5. třídy ve Dvoře Králové.

Nejdříve jsme si zopakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu, praktické dovednosti jízdy na kole jsme nacvičovali na  dětském dopravním hřišti pod odborným vedením.

ŠESŤÁCI NA HVĚZDÁRNĚ

20. října 2022

ŠESŤÁCI NA HVĚZDÁRNĚ

V úterý 18. 10. 2022 proběhla exkurze 6. třídy do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Žáci byli zábavnou a názornou formou seznámeni například s pohyby Země a s ostatními vesmírnými tělesy.

PAPÍR V DUBENCI 2022

PAPÍR V DUBENCI 2022

Fotografie z výstavy papírových modelů na základní škole.

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - V

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - V

Už třetím rokem navštěvuje Vojta ZUŠ ve Dvoře Králové. Svoje dovednosti při hře na nástroj předvedl svým spolužákům v rámci cyklu Co mě baví, co mi jde.

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Ve jménu pohádek, románů a básní Tě pasuji na čtenáře. Měj v úctě knihy a bij se za vše dobré, co je v nich napsáno.

PRVŇÁCI V ZOO

PRVŇÁCI V ZOO

Jeden den jsme strávili mezi africkými zvířaty. Viděli jsme slony, obří želvy, roztomilé surikaty, plameňáky v novém výběhu, starostlivou mámu hrošici se svým hrošíkem… a mnoho dalších obyvatel naší dvorské zoo. Exkurzi nám vylepšil Matyášův tatínek. Zařídil dřívější vstup a průvodkyni s hady. Moc děkujeme.

DRUHÁCI V CUKRÁRNĚ

DRUHÁCI V CUKRÁRNĚ

Odměnu za nejlepší sběr papíru na 1. stupni se druháci rozhodli utratit v kavárně Dostaveníčko ve Dvoře Králové. A protože bylo ten den opravdu teplo, stavili se ještě v hasičárně, aby se ochladili.