LOUČENÍ S PODZIMNÍČKEM

LOUČENÍ S PODZIMNÍČKEM

Čas utekl jako voda a opět se loučíme s Podzimníčkem. A zde jsou aktivity na dopolední program:

PROJEKTOVÝ DEN ŠKOLKY

PROJEKTOVÝ DEN ŠKOLKY

PROJEKTOVÝ DEN MIMO ŠKOLU – TŘÍDA BORŮVKY

Tento projektový den děti prožily jako cestovatelé a pozorovatelé. Vyzkoušely si cestovat jak autobusem, tak vlakovou dopravou. Cílem cesty bylo hlavní nádraží v Hradci Králové, kde nás provedl odborník. Dále jsme navštívili výstavu železničních modelů, kde děti opět spolupracovaly s odborníkem. Děti jsou bohatší o nové zkušenosti, zážitky, pojmy a staly se z nich šikovní pozorovatelé, a také cestovatelé ve veřejných dopravních prostředcích.

STRAŠIDELNÁ NOC VE ŠKOLE

STRAŠIDELNÁ NOC VE ŠKOLE

V pátek 4. listopadu zorganizovali po delší pauze žáci deváté třídy přespání ve škole s halloweenskou tematikou. Stezka odvahy se kvůli špatnému počasí konala ve škole, ale na strašidelnosti neubylo. Po procházce temnými chodbami školy sice bylo potřeba se trochu občerstvit a odpočinout, ale vzápětí přišla diskotéka a později film. Ráno se složily spacáky a karimatky, uklidily prostory a jelo se domů. Během celé akce panovala klidná a přátelská atmosféra.
Děkujeme žákům deváté třídy za přípravu a všem zúčastněným, že tu s námi byli!

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

ZUBNÍ LÉKAŘ V MŠ

9. listopadu 2022

ZUBNÍ LÉKAŘ V MŠ

Spolupráce se zubním lékařem MUDr Prouzou má dlouholetou tradici. Každý rok navštíví děti ve školce v Libotově, obě třídy v Dubenci a první třídu v základní škole. Všude věnuje všem dětem svůj volný čas a učí děti technice čištění zubů.  Technika čištění – do malých kroužků, nezapomínáme na vnitřní část od jazyka. Ať mají vaše děti zdravé zuby a zářivý úsměv.

SETKÁNÍ S MYSLIVCEM V MŠ

9. listopadu 2022

SETKÁNÍ S MYSLIVCEM V MŠ

Děti od Borůvek a Skřítků se sešly na zahradě, kde na ně čekal myslivec se svým psem. Děti se dozvěděly, proč se přikrmují zvířátka, co obnáší myslivost a seznámily se s loveckým psem. Na oplátku děti předaly nasbírané podzimní plody kaštanů a žaludů pro zvířátka do lesa.

PROJEKT 72 HODIN

25. října 2022

PROJEKT 72 HODIN

Pomáhám, protože chci – motto největší české dobrovolnické akce letošního podzimu si vzali za své i žáci z 1. a 3. třídy. Starší děti sbíraly pro lesní školku žaludy pro přípravu semenáčků k výsadbě nových stromků. Prvňáci nasbírané žaludy a kaštany donesli mysliveckému sdružení jako krmivo lesní zvěře v období zimy. Společně se věnovali úklidu školní zahrady před zimou. Hrabali spadané listí, sbírali a na kompost odváželi popadané ovoce. Radost jim udělaly drobné dárky a hlavně pocit užitku z dobře vykonané práce.

VYHODNOCENÍ LOGICKÉ OLYMPIÁDA

21. října 2022

VYHODNOCENÍ LOGICKÉ OLYMPIÁDA

Již několikátým rokem se naše škola zúčastnila Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Školní kolo proběhlo online formou ve dvou kategoriích: kategorie A (žáci páté třídy) a kategorie B (žáci druhého stupně). Výsledky byly vyhlášeny v tělocvičně. Všem zúčastněným gratulujeme a rodičům děkujeme za spolupráci při registraci!

VYHODNOCENÍ POŠQWOREK

21. října 2022

VYHODNOCENÍ POŠQWOREK

V tělocvičně proběhlo vyhodnocení klasické hry piškvorek. Nejlepší dostali medaile a budou z nich sestaveny dva týmy, které nás budou reprezentovat v oblasním kole.