PEČENÍ CUKROVÍ V MŠ

28. listopadu 2022

PEČENÍ CUKROVÍ V MŠ

Už pečeme vánoční cukroví

V tomto týdnu jsme se rozloučily s Podzimníčkem a už připravujeme na Vánoce. Děti hravě zvládly rozválet a vykrajovat linecké těsto. Paní kuchařka vše upekla a kousky jsou připravené ke slepování. Školka už je vánočně provoněna. Tak šikovné děti bych chtěla domů, až budu péct.

SE SVĚTÝLKY ZA STRAŠIDLY

SE SVĚTÝLKY ZA STRAŠIDLY

Několik fotek ze startu strašidelné stezky po školních pozemcích 3. 11. 2022. Děkujeme všem strašidlům, která k nám zabloudila. Blahopřejeme dětem, že překonaly strach. Podle náramků utržených ze svítícího stromu nás letos navštívilo asi 100 odvážných předškoláků a mladších školáků. Neuvěřitelné!

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - IX

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - IX

Jak to vypadá, když se z holek stanou hasiči…Natálka s Viktorkou referují o své činnosti a úspěších v kroužku.

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VIII

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VIII

Kristián předvádí kamarádům ze třídy výsledky své práce v kroužku animace. Shodou okolností se tomuto tématu právě věnujeme i ve výtvarné výchově.

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VII

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VII

Lukáš přibližuje spolužákům podrobnosti o chovu gekončíka nočního.

Téma: Chov plazů

JABLKOVÝ CRUMBLE

JABLKOVÝ CRUMBLE

Látka o ovocných stromech a jejich plodech patří k podzimu. Druháci už umí třídit ovoce podle druhů, vědí, jak ovoce skrývá svá semínka. Učili se bezpečně krájet jablka a poznají i kdouli a mišpuli (i takové ovoce máme na školní zahradě!). Přidali jsme soutěž o nejkrásnější jablko a zjistili jsme, že to na pohled nejkrásnější nemusí mít nejlepší vůni a nemusí nejlépe chutnat. Na konci týdne jsme si upekli jablkový crumble. Vůně se linula po celé škole a ke kuchyňce lákala děti i učitele ?.

EXKURZE PARDUBICE

EXKURZE PARDUBICE

Exkurze 9. třídy, 22.9. 2022, Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická - Seznamte se s chemickou laboratoří

DOMEČKY A SKŘÍTCI

23. listopadu 2022

DOMEČKY A SKŘÍTCI

Jak se skřítkové skamarádili s druháky

Jak vypadá skřítek? A kde bydlí? Možná v houbě, kterou jsme namalovali, možná v lesním domečku, který jsme postavili. Možná má vousy a čepici, anebo mašli ve vlasech z koudele. Třeba umí pískat na kouzelnou píšťalku, jako skřítek Bonifác, o kterém jsme četli. Nebo vám daruje tři přání jako dubový skřítek, kterého v jiné pohádce potkal dřevorubec.

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VI

23. listopadu 2022

CO MĚ BAVÍ, CO MI JDE - VI

Další téma představené v rámci žákovských výstupů před třídou si vzal na starost Šimon s Martinem.