NADÍLKA PRO ZVÍŘÁTKA OD MŠ

19. prosince 2022

NADÍLKA PRO ZVÍŘÁTKA OD MŠ

Nadílka pro zvířátka v lese

Ani cesta sněhem a vítr nás neodradily od každoroční činnosti „Vánoce pro zvířátka v lese“. Děti přinesly pro zvířátka mrkvičky i jablíčka, které jsme doplnili o plody kaštanů a žaludů. Vše jsme zvířátkům nachystali u krmelce a na blízkém stromečku. Popřáli jsme krásné Vánoce, zazpívali koledu a vypravili se sněhovou krajinou zpět do školky.

ŠKOLKY V KOSTELE

19. prosince 2022

ŠKOLKY V KOSTELE

BORŮVKY A SKŘÍTKOVÉ V KOSTELE

Na Vánoce je třeba se správně naladit a proč ne návštěvou kostela. Krásný je nejen interiér, ale v předvánočním čase je tu k obdivování nádherný betlém. Tentokrát kostel navštívily společně třídy Skřítků i Borůvek, po prohlídce jsme si společně zazpívali známé vánoční koledy. Borůvky si při zpáteční cestě ještě prohlédly betlém před obecním úřadem.

VÁNOČNÍ SVÍČKY VE ŠKOLCE

12. prosince 2022

VÁNOČNÍ SVÍČKY VE ŠKOLCE

Velmi rádi vítáme mezi námi ve školce zástupce včelařského kroužku ze základní školy, dnes pod vedením pana učitele Provazníka. Přinášejí si spoustu pomůcek a materiálů pro výrobu točených svíček z mezistěn ze včelího vosku. Děti se seznámí s produkty, zhlédnou ukázku a pod vedením zkušených děvčat Zuzky a Káti se pokoušejí o co nejrovnější svíčku. Letos máme i na výběr z mnoha barev. Všem se velmi daří a je to vidět na výsledku. Děti jsou nadšeny, ve školce to voní a společně jsme prožili velmi příjemné, voňavé, tvořivé dopoledne. Vše jsme završili sladkou tečkou – dětmi upečeným cukrovím. Všem účastněným moc děkuji.

ROZPOČTI SI TO

8. prosince 2022

ROZPOČTI SI TO

Po třech se letech se žáci sedmého až devátého ročníku v rámci výuky matematiky opět zapojili do soutěže Rozpočti si to! od společnosti yourchance o. p. s. Žáci sami projevili zájem přihlásit se do soutěže, protože je finanční matematika zajímá.  Každá skupina žáků si vytvořila svoji vlastní rodinu, ve které nyní pracují s jejím rozpočtem. Cílem je mít spokojenou rodinu a nedostat se do dluhů. Školní kolo probíhá až do března, každý má tedy dostatek času promyslet si, jak bude pokračovat dál.

STAVÍME RODINNÝ DŮM

8. prosince 2022

STAVÍME RODINNÝ DŮM

Druháci si v prvouce povídají o rodině. A tak zkusili v pracovkách postavit rodinný dům z dřevěné stavebnice.

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

Borůvky v divadle

Muzikálová pohádka „Sněhová královna v ledovém království“, kterou jsme navštívili ve Dvoře Králové nad Labem se nám velice líbila. Moc nás potěšila možnost fotografování s herci. Po představení jsme obdivovali vánoční výzdobu v okolí divadla.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

Mikuláš, čerti a andělé u „Borůvek“

Tato návštěva u nás byla očekávána, a přesto se některé děti necítily, když Mikuláš věděl o drobných prohřešcích. Vše však dobře dopadlo, děti zazpívaly písničky a od andílka si odnesly dárečky. Společně jsme dostali sušičku na ovoce, za kterou jsme moc rádi. Děkujeme.

ČERTOVSKÉ DOPOLEDNE A NADÍLKA OD BARBORKY

ČERTOVSKÉ DOPOLEDNE A NADÍLKA OD BARBORKY

V tento den se od rána ve školce scházeli krásní čertíci, kteří si ve třídě stavěli peklo, hráli hru v kostky, a také karty. Kamarád čert potřeboval dokreslit kožich, což pro nás byla také hračka. Čertíci prokazovali šikovnost při posílání pytle, při tanci, zahráli si čertí fotbal, kde padaly i góly. Tanec a další hry byly samozřejmostí a děti si dopoledne moc užily.

PEČENÍ CUKROVÍ V MŠ

28. listopadu 2022

PEČENÍ CUKROVÍ V MŠ

Už pečeme vánoční cukroví

V tomto týdnu jsme se rozloučily s Podzimníčkem a už připravujeme na Vánoce. Děti hravě zvládly rozválet a vykrajovat linecké těsto. Paní kuchařka vše upekla a kousky jsou připravené ke slepování. Školka už je vánočně provoněna. Tak šikovné děti bych chtěla domů, až budu péct.