KARNEVAL ŠD

23. března 2023

KARNEVAL ŠD

Karneval pirátů

Karneval se letos nesl v pirátském duchu. Kdo se s námi nalodil, musel prokázat odvahu, výdrž, odhodlání a obchodního ducha.

POSLEDNÍ BRUSLENÍ

23. března 2023

POSLEDNÍ BRUSLENÍ

V pondělí 20. března proběhlo poslední letošní bruslení na zimním stadionu Dvůr Králové. Část žáků 6. a 7. třídy zdatně a s velkým nasazením hrála hokej, část sbírala ujeté metry.

NÁTĚR VČELÍHO PLODU

21. března 2023

NÁTĚR VČELÍHO PLODU

Letošní zimu se ve včelstvech vyskytl větší počet jedinců kleštíka včelího. Proto jsme museli přistoupit k nátěru včelího plodu. Kdo má dobré oči, najte na plástu i včelí matku.

PAPÍROVÉ KRÁLOVSTVÍ BRNO

22. února 2023

PAPÍROVÉ KRÁLOVSTVÍ BRNO

Na první výstavu papírových modelů jsme přivezli sedm modelů. Vojta Krejčí vybojoval v mistrovské malé architektuře 3. místo.

BRUSLENÍ ŽÁKŮ 6. A 7. TŘÍDY

20. února 2023

BRUSLENÍ ŽÁKŮ 6. A 7. TŘÍDY

Ve čtvrtek 16. 2. se vypravil pan učitel Leplt s žáky 6. a 7. třídy na zimní stadion do Dvora Králové nad Labem, aby si zopakovali své bruslařské dovednosti. Výuku bruslení si všichni žáci i pedagové užili.

ŠKOLNÍ VOLEJBAL

20. února 2023

ŠKOLNÍ VOLEJBAL

V úterý 14. 2. jsme uspořádali utkání ve volejbale mezi učiteli a žáky 9. ročníku. Jelikož byli žáci velice kvalitně připravováni v hodinách tělesné výchovy panem učitelem Lepltem, naši učitelé s politováním podlehli. Moc gratulujeme žákům, jsou prostě lepší :).

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

17. února 2023

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

V lednu se konal II. ročník Ekonomické olympiády od INEV akademie pro základní školy. Tentokrát se možnost otevřela nejen osmým a devátým ročníkům, ale i nižším. A proto se do olympiády zapojili i žáci sedmého ročníku. Každý zúčastněný si zkusil, jaké má znalosti a vědomosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým pojmům rozumí a se kterými se setkal poprvé. Výsledky budeme brát jako odrazový můstek ve výuce finanční gramotnosti.

KRMÍTKA OD DRUHÁKŮ

14. února 2023

KRMÍTKA OD DRUHÁKŮ

Druháci se učili o stálých a stěhovavých ptácích. A těm stálým vyrobili jednoduchá krmítka, která pak zavěsili na stromy a keře v zahradě. Snad je silný vítr posledních dní nesfoukl.

PRVOUKA V 1. TŘÍDĚ

14. února 2023

PRVOUKA V 1. TŘÍDĚ

Naši prvňáci si v hodině prvouky tentokrát povídali o lidském těle. Trochu si zacvičili, zazpívali písničku a společnými silami nakreslili kamaráda v životní velikosti. Názvy jednotlivých částí těla dokázali správně přečíst a přiložit tam, kam patří. Prvouka je zábava!