MALBA KÁVOU V DEVÁTÉ TŘÍDĚ

MALBA KÁVOU V DEVÁTÉ TŘÍDĚ

Není co dodat. Naživo jsou malby ještě krásnější.

JARNÍ STEZKA NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

JARNÍ STEZKA NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

Udělejte si čas a vydejte se se šifrou za jarem.

Budete potřebovat pouze chuť luštit a dozvědět se něco nového, tužku a lístek se symboly, který najdete na dveřích školy.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2023

RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2023

Jak je to těžké, postavit se před publikum a předvést, co umím. Nejlepší recitátoři jednotlivých tříd prvního stupně se postavili před publikum a zarecitovali báseň. Gratulujeme vítězům jednotlivých kategorií:

STAVĚNÍ Z KOSTEK

STAVĚNÍ Z KOSTEK

Prostorová představivost ve druhé třídě. Hrajeme si na stavitele a architekty. Stavíme stavby a zakreslujeme jejich plán.

LIDSKÉ TĚLO A ZDRAVÁ STRAVA

LIDSKÉ TĚLO A ZDRAVÁ STRAVA

Druháci poznávali lidské tělo a učili se, jak o něj pečovat. Pak na hodinách výtvarné výchovy vytvořili postavu nemocného Ferdy z nezdravých potravin a čilé Haničky ze zdravých potravin.

SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ

SOPTÍKOVO LYŽOVÁNÍ

Žáci 4. a 5. třídy se v týdnu od 13. do 17. března zúčastnili lyžařského výcviku „Soptíkovo lyžování“ v Olešnici v Orlických horách. Po počátečním rozdělení do barevných družstev podle lyžařských dovedností a rozcvičce se instruktoři s malými lyžaři pustili do výcviku. Program byl veden pestře, formou her, z čehož byla většina žáků nadšena. Obzvláště u lyžařů začátečníků byl v průběhu týdne patrný velký pokrok. Zakončení kurzu proběhlo zkrácenou lekcí, na jejímž konci byly dětem předány diplomy a památeční odznáček.

PŘEDŠKOLIČKA 3

PŘEDŠKOLIČKA 3

Počítání, hry s čísly, skládání geometrických tvarů, určování množství a nakonec „nakupování“ odměn v improvizovaném krámku. To všechno na třetí předškoličce ve čtvrtek 16. 3. 2023.

PŘEDŠKOLIČKA 2

PŘEDŠKOLIČKA 2

Na druhé předškoličce si předškoláci zahráli a zazpívali se zvířátky. Poznávali první hlásku ve slově, dělili slova na slabiky, zahráli si s kouzelnou tabulí a se stíny a zkoušeli nakreslit zvířátko jedním tahem. Domů si odnesli malé dárečky.

KARKULKA

KARKULKA

Pohádková pracovní výchova ve 2. třídě.