STŘÍBRNÁ ZEMĚKOULE 2023

STŘÍBRNÁ ZEMĚKOULE 2023

Ekologická soutěž „Stříbrná zeměkoule“ 2023 má již svého vítěze. Naše třída „Borůvky“ se umístila na krásném 8. místě.

Děkujeme všem, kdo s námi hliník sbíráte a budeme se těšit na spolupráci v dalším ročníku soutěže.

zapsala: K. Dohnalová

SLET ČARODĚJŮ A ČARODĚJNIC

SLET ČARODĚJŮ A ČARODĚJNIC

SLET ČARODĚJŮ A ČARODĚJNIC VE TŘÍDĚ BORŮVKY

Setkání v převlecích, čarování, soutěže, míchání lektvarů, tanec a hry máme již za sebou. Akce se nám podařila, užili jsme si mnoho zábavy.

zapsala: K. Dohnalová

PAPÍROVÉ MODELY V HOŘICÍCH

PAPÍROVÉ MODELY V HOŘICÍCH

O velikonočním víkendu proběhla první výstava železničních modelářů v Hořicích. Kroužek papírových modelů dostal prostor, aby mohl prezentovat svoji práci a pozvat diváky na podzimní výstavu do Dubence. Děkujeme organizátorům.

DEVÁTÁ TŘÍDA

22. dubna 2023

DEVÁTÁ TŘÍDA

Do deváté třídy nám chodí šikovní žáci? Ve svém volném čase se věnují různým aktivitám. Máme tu hudebníky. Matyas Rodrigues hraje na housle, kytaru a klavír, Štěpán Janeček na klavír a akordeón, Káťa Vejnarová na příčnou flétnu. Kristian Liška a Marťa Řeháková zpívají. Jejich vystoupení jsme mohli slyšet na vánočním koncertě. Také tu máme sportovce, jako Tomíka Peteru, který se věnuje velké škále sportů a soutěžím Gladiator race, Matyase, jenž se aktivně věnoval fotbalu, Vojtu Hornycha jako zdatného scootera, Oskara Šolce, který obratně ovládá bali song (motýlek), zkušeného hasiče Davida Lesáka a herce – divadelníky Marťu, Anežku Novotnou a Matyho Šimu. Honza Smíšek s Petrem Jiříkem jsou přeborníky v PC hrách, Bára Stoklasová a Míša Langpaulová umí hezky pracovat s dětmi a Karin Baxovou, která ráda pomáhá s péčí o zvířata. Mimo toto všechno Štěpán Janeček vytvořil nádhernou intarzii, která byla vystavena na 90letém výročí od položení základního kamene školy. A výtvarně nadaná Zuzka Gáborová během volna nakreslila třídní portrét. Jako kolektiv pomáhají při většině školních i mimoškolních aktivit. Budete nám chybět!

zapsala: Mgr. R. Smíšková, třídní učitelka

MCDONALDS CUP

22. dubna 2023

MCDONALDS CUP

Ve čtvrtek 20. 4. se žáci 4. ročníku zúčastnili semifinálového kola kategorie 4. a 5. třída. Chlapci odehráli 4 zápasy. Přes obrovské nasazení všech hráčů se nám povedla jedna výhra. Se ctí a bez vážných úrazů chlapci odehráli zbytek turnaje.

INTERNETOVÁ BEZPEČNOST PRO ŽÁKY

21. dubna 2023

INTERNETOVÁ BEZPEČNOST PRO ŽÁKY

Ve středu 19. dubna se žáci druhého stupně zúčastnili online streamování Super Mega DigiDay (Internetová bezpečnost pro žáky, učitele i rodiče). Tuto akci pořádala společnost GUG.CZ s podporou od Googlu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národního pedagogického institutu a dalších. Naši žáci si poslechli online přednášku Nenaleť fejkům, kde se seznámili s definicemi pojmů jako fake news, hoax, dezinformace a jiné. Byli upozorněni, na jaké odkazy si mají dávat pozor, jak vypadají podvodné stránky známých společností. Dozvěděli se také, jak se od nepoučené veřejnosti získávají citlivé informace. Během přednášky byli žáci opakovaně vyzváni i k online anketě, kde mohli vyjádřit svůj názor.

zapsala: Mgr. R. Smíšková

SOUTĚŽ PANGEA

20. dubna 2023

SOUTĚŽ PANGEA

Od 13. února do 10. března proběhlo online školní kolo v matematické soutěži Pangea, které se zúčastnili i žáci naší školy od páté do deváté třídy. Tato soutěž pracuje s reálnými příklady ze života a spojuje matematiku a další přírodní vědy (dějepis, přírodopis).

Tento školní rok slavíme velký úspěch! Žák deváté třídy Štěpán Janeček se umístil na prvním místě v Královéhradeckém kraji a celkově na 64. místě v celé České republice (z přibližného počtu 8 500 žáků devátých ročníků)! Tímto výsledkem postupuje do finálového kola, které se bude konat v polovině června v Praze.

Gratulujeme nejen Štěpánovi, ale i ostatním žákům za jejich výsledky!

Zde první místa v jednotlivých třídách:

1. 5. třída – Andrea Sedláčková
  2. 6. třída – Bára Blahovcová
  3. 7. třída – Jan Král
  4. 8. třída – Štěpán Blahovec
  5. 9. třída – Štěpán Janeček

zapsala: Mgr. R. Smíšková

MATEMATICKÝ KLOKAN 23

12. dubna 2023

MATEMATICKÝ KLOKAN 23

V pátek 17. března proběhla v celé České republice matematická soutěž Klokan. I naši žáci, kromě prvňáčků, se jí zúčastnili.

Na základní škole je soutěž rozdělena do 4 kategorií, vždy po dvou ročnících. Kategorie Cvrček obsahuje 18 otázek, ostatní 24 otázek ve 3 úrovních s možností výběru správné odpovědi. Každý žák má 60 minut na vyřešení.

A zde máme nejlepší řešitele z jednotlivých kategorií:

Cvrček – Marek Sedláček (2. třída)

Klokánek – Adéla Skořepová (5. třída)

Benjamín – Eliška Hynková (7. třída)

Kadet – David Lesák (9. třída)

Gratulace patří všem zúčastněným žákům za jejich výkony!

NAŠI ŽÁCI V ZUŠ

29. března 2023

NAŠI ŽÁCI V ZUŠ

Ve středu 22. března žáci 7. a 9. třídy podpořili v roli diváků své spolužáky, kteří navštěvují hudební obor na královédvorské ZUŠ. Ti totiž s dalšími žáky ZUŠ prezentovali své dovednosti na koncertě pro veřejnost v kulturním zařízení Dvora Králové, v Hankově domě.