MŠ V KINĚ A NA VÝSTAVĚ

9. května 2023

MŠ V KINĚ A NA VÝSTAVĚ

Děti navštívily kino, kde probíhalo promítání pásma kreslených pohádek.

Dále si prohlédly výstavu výtvarných prací na téma „Pohádková zahrádka“ na radnici. Třída Borůvky se této soutěže aktivně účastnila.

Obě akce pořádal DDM1 Dvůr Králové nad Labem.

zapsala: K. Dohnalová

Výjezd do Národního divadla

6. května 2023

Výjezd do Národního divadla

V pátek 28. 4. 2023 jsme se s žáky a zaměstnanci naší školy vypravili do Národního divadla v Praze na nádhernou operu Carmen. Všichni jsme si to moc užili.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

6. května 2023

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Za slunečného květnového dopoledne hostil 3. května trutnovský atletický stadion okresní kolo atletického čtyřboje. Dívky 7. třídy a chlapci 6. třídy srdnatě bojovali v běhu na 60m, skoku dalekém a vysokém, hodu kriketovým míčkem a v závěrečném běhu na 600m resp. 800m. Po urputných bojích obsadily dívky 5. místo z dvanácti týmů. Chlapci skončili na 11. místě.

zapsal: Mgr. Jiří Leplt

DRAVCI V MŠ

DRAVCI V MŠ

Ve třídě Borůvek jsme přivítali paní Mazúchovou se svými živými svěřenci. Děti měly v těsné blízkosti naše nejznámější dravce, které někdy slyšíme v lese nebo pozorujeme vysoko u oblak.  Chovatelka děti seznamovala s názvy ptáků a jejich charakteristickými vlastnostmi a zajímavosti. Někteří se nám předvedli i svým hlasem. Ti nejodvážnější si přišly podržet sýčka na rukavici a vyfotit se.

NÁVŠTĚVA VÁNOČNÍCH OZDOB

NÁVŠTĚVA VÁNOČNÍCH OZDOB

Týdenní program o materiálech jsme zakončily ve vánočních ozdobách. Děti absolvovaly komentovanou prohlídku v jedné z největších provozoven v naší republice, kde se vyrábějí ručně vánoční ozdoby od foukání až po balení. Oceňujeme nejen překrásné nové figurky, kterých je v tomto období v provozovně nejvíce, ale i vstřícnost paní Jaklové, naší sympatické průvodkyni a všech zaměstnanců. Máme krásné nové zážitky.

PROJEKTOVÝ DEN V MŠ

PROJEKTOVÝ DEN V MŠ

Hlavním cílem projektu je nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky „Škola hrou“ rozvíjet v dětech jejich technické a logické dovednosti.  Děti si názorně vyzkoušely některé fyzikální vlastnosti (např. pevnost), budou pracovat samostatně, ale také ve skupině. Děti se stály na chvíli staviteli, zedníky či architekty a vyzkoušet si, jak se staví různé věže a vysoké stavby ze stavebnice Lego Duplo a papírových kelímků. Jedna ze známých staveb je Ještěd.  Děti zažily příjemné hravé dopoledne.

TRAKTOROVÝ DEN

28. dubna 2023

TRAKTOROVÝ DEN

Dopravní téma děti zakončily traktorovým dnem. Děti vykreslovaly traktor podle své hračky, zkoušely zrak – sestavovaly značky z částí, spojovaly stelné geometrické tvary, procvičovaly drobnou motoriku. - stavěly garáže z kostek, procvičovaly sluch reakcí na smluvený signál, jezdily s traktory slalom, v tunelu, po nakloněné rovině, s nákladem, navíjely provázek-lano na tužku – vytahovaly zapadlý traktor z bláta. Děti tak zaslaly další inspiraci pro hru s dopravními hračkami.

TURISTIKA MŠ NA CHOTĚBORKY

28. dubna 2023

TURISTIKA MŠ NA CHOTĚBORKY

Počasí se trochu umoudřilo, a tak děti z Borůvek vyrážejí na turistický výlet na Chotěborky. Tato památková chráněná zónu nabízí spoustu významných a krásně zachovalých památek. A tak se děti seznamují s domem, kde se narodil F. X. Dušek, dřevěnou zvonicí, barokním portálem, kostelem a uprostřed návsi obdivují sloup se sochou J. Nepomuckého. Trasu z Vilantic a zpět perfektně zvládly a také se nám otevřela pěkná vyhlídka po okolí a v dálce jsme rozeznávali naše nebližší hory. Těšíme se na další akci.

ZLATÁ VČELA 2023

25. dubna 2023

ZLATÁ VČELA 2023

V sobotu proběhlo v Hostinném oblastní kolo Zlaté včely. Mladí včelaři nejprve soutěžili ve včelařských dovednostech a znalostech a odpoledne si prohlédli město. Starší kategorie po soutěži navštívila místní papírnu. Výborný výsledek našich včelařů můžete vidět v přiloženém souboru.