VYSTOUPENÍ KOUZELNÍKA

11. května 2023

VYSTOUPENÍ KOUZELNÍKA

Vystoupení kouzelníka Kaspar Magic proběhlo v tělocvičně školy pro mateřskou a 1. stupeň základní školy. Podívat se přijely také školky z okolních obcí Lanžov a Libotov.

MCDONALDS CUP 2023

MCDONALDS CUP 2023

Ve čtvrtek 20. 4. se žáci 4. ročníku zúčastnili semifinálového kola této fotbalové soutěže, kategorie 4. a 5. třída. Chlapci odehráli 4 zápasy. Přes obrovské nasazení všech hráčů se nám povedla jen jedna výhra. Se ctí a bez vážných úrazů chlapci odehráli zbytek turnaje.

NA FELČARSKÉ CESTĚ

NA FELČARSKÉ CESTĚ

1. 20. dubna se druháci vydali na naučnou stezku Na Felčarské cestě, která se otvírala ve Dvoře Králové Nová lesní naučná stezka Na Felčarské cestě již slouží veřejnosti - Dvůr Králové nad Labem (mudk.cz).

Na stezce nás doprovázeli myslivci, lesníci i studenti a na deseti zastaveních nám ukázali mnoho tajemství z lesního prostředí. Nechyběla ukázka práce v lese s koněm i těžkou technikou, poznávání hmyzu, hry se zvířecími prvky a dravci a sovy. Škoda, že nám čas nevystačil na úplně všechny zajímavosti, které pro nás byly připraveny.

POZNÁVAČKA ROSTLIN

POZNÁVAČKA ROSTLIN

Jaro je konečně tu, začínají procházky do přírody. Prvouka a přírodověda se venku učí moc dobře. Ta fotkách vidíte třeťáky při poznávání jarních květin a určování částí rostlin.

NOC S ANDERSENEM

NOC S ANDERSENEM

V noci ze 14. na 15. dubna letošního roku se děti z 2. – 5. třídy mohly zúčastnit mezinárodní akce na podporu čtenářství Noc s Andersenem. Skvělí páťáci připravili pro ostatní třídy noční stezku za pohádkou. Další program proběhl v rámci jednotlivých tříd. Hry se čtením, příběhy a pohádkami, hledání indicií k rozluštění hádanek, cesta na školní půdu a samozřejmě čtení. Děkujeme rodičům za skvělé občerstvení ?. Bylo to skvělé!

TŘEŤÁCI S KOSTKAMI

TŘEŤÁCI S KOSTKAMI

EXKURZE DO MAGRIXU

EXKURZE DO MAGRIXU

Exkurze do Magrixu spojené s procházkou po vesnici se zúčastnili skoro všichni žáci naší školy.

Jaké to bylo? „Myslela jsem, že to bude jen pro kluky, ale fakt mě to bavilo!“ prohlásila Kamilka.

ČTVRTÁ PŘEDŠKOLIČKA

ČTVRTÁ PŘEDŠKOLIČKA

Naposledy před zápisem se předškoláci setkali 30. března. V hudebně si zazpívali, zahráli na nástroje a vyrobili vlastní chřestítko. V tělocvičně protáhli tělo a zacvičili s padákem.

TŘEŤÁCI JIŽ POČÍTAJÍ DO TISÍCE

TŘEŤÁCI JIŽ POČÍTAJÍ DO TISÍCE

Třeťáci již počítají do tisíce. A ne jen tak s něčím. Mají opravdové peníze! Snad k nim získají kladný vztah a jednou budou rozumně hospodařit. Ve státních složkách bohužel příklad nemají.