PROJEKTOVÝ DEN VČELKY

14. června 2023

PROJEKTOVÝ DEN VČELKY

Dne 13. 6. 2023 jsme využily včelařského kroužku při základní škole pro projektový den ve škole s názvem Včelky. Čekalo nás pěkné přivítání u včelínu, kde nás provázeli tajemným světem včelek pan Marek a děvčata z kroužku Zuzka a Kateřina. Nechyběla ani praktická ukázka přípravy plástů na vytáčení medu, a to jejich odvíčkování a samotné vytáčení medu. A jaká by to byla návštěva u včelek bez ochutnávky medu. Takovou sladkost si nedal nikdo ujít. Velmi příjemný dárek byla celá lahvička medu do školky. Další část byla naplánována ve třídě, kde pro nás měli připravenou pan Provazník a Bukovský termokameru. Děti pomocí pokusů zjistily vliv tepla a chladu na barevnou škálu. Tato část byla velmi zajímavá i pro paní učitelky, kde se dozvěděly něco nového.

VÝLET DEVÁTÉ TŘÍDY

14. června 2023

VÝLET DEVÁTÉ TŘÍDY

I když předpověď počasí nebyla příznivá, vydali se žáci devátého ročníku stanovat do kempu na Malé Skále. Ve čtvrtek 8. června postavili stany a přišla bouřka. Naštěstí to byla jen chvilková záležitost. Poté se vydali do skal a vystoupali až na vyhlídky, odkud byl krásný pohled na celé Maloskalsko. V pátek 2/3 zúčastněných promokli na raftech, ale to je nezastavilo, aby se všichni zpátky vrátili na koloběžkách. Dokonce zbyly síly i na podvečerní bowling. V sobotu ráno se už sice zakládaly odbory proti výšlapu na Pantheon, ale vedení celé akce bylo neoblomné, a proto všichni s nadšením obdivovali výhled i z druhé strany řeky od zříceniny hradu Vranov. Během celého výletu panovala velmi dobrá nálada, večery se trávily u táboráku a nedošlo k žádným těžkým zraněním.

VÝPRAVA ZA MATEMÁGEM

VÝPRAVA ZA MATEMÁGEM

Na Den dětí se druháci vypravili do země kouzelníka Matemága. Na zahradě, na pastvinách i v lese je čekaly logické a kombinatorické úlohy inspirované aplikací Matemág a matematikou podle prof. Hejného.

Neplánované setkání s ježčí kůží a křídlem káněte udělalo z výpravy trochu strašidelnou cestu do „Mrtvého lesa“, takže jsme k matematice museli přidat i přírodovědu a povídání o koloběhu života.

Na konci cesty jsme ve školním altánu narazili na paní učitelku hudební výchovy s kytarou a mohli si zazpívat.

Druhý den jsme spočítali dukáty z kouzelné země a vyzkoušely aplikaci Matemág na tabletech.

zapsala: L. Skurčáková

ČTENÍ TŘEŤÁKŮ

ČTENÍ TŘEŤÁKŮ

Čteme si v příjemném prostředí školní zahrady.

ROBOTI V PĚTCE

ROBOTI V PĚTCE

Práce s roboty v informatice v páté třídě.

SPORTOVNÍ HRY PRO MŠ

8. června 2023

SPORTOVNÍ HRY PRO MŠ

Děti navštívily letní stadion ve Dvoře Králové n/L při příležitosti sportovních her pro předškoláky.

MŠ NA HUČÁKU

6. června 2023

MŠ NA "HUČÁKU"

V rámci realizace projektového dne mimo školu děti navštívily Malou vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové.

HVĚZDÁRNA ÚPICE

5. června 2023

HVĚZDÁRNA ÚPICE

1. května 2023 se žáci 3. a 4. třídy vydali na exkurzi do hvězdárny v Úpici. Dozvěděli se o sluneční peci a lomu světla, který dokáže vyvinout neuvěřitelné teplo, sledovali oblohu a Slunce hvězdářským dalekohledem, a také zjistili mnoho zajímavých informací zajímavostí o cestách na Měsíc a planetách v naší Sluneční soustavě.

JAHODÁRIUM

5. června 2023