ZÁVODY KOL A KOLOBĚŽEK

2. června 2023

ZÁVODY KOL A KOLOBĚŽEK

1. 6. 2023 se naši závodníci utkali ve třech nelehkých disciplínách – v rychlosti, vytrvalosti a zručnosti. Počasí jim přálo, všichni ze sebe vydali maximum a mnozí svým výkonem překvapili i sami sebe. Děkujeme rodičům i závodníkům za zodpovědnou přípravu.

MŠ SLAVÍ DEN DĚTÍ V LITÍČÍ

2. června 2023

MŠ SLAVÍ DEN DĚTÍ V LITÍČÍ

Oslavu dne děti jsme v letošním roce pojali cestovně. Vyjeli jsme linkovým autobusem do nedaleké obce Litíč, kde jsme navštívili lesní stezku a dětské hřiště. Na lesní stezce děti dokázaly, že mají znalosti z přírody. U sportovních aktivit také vše bez problémů zvládly. Akci jsme ukončili na dětském hřišti, kde na nás nečekaly nejen herní prvky, ale i dobrůtka s malou odměnou.

Děkujeme paní starostce z Litíče za spolupráci na akci.

zapsala: K. Dohnalová

VÝLET 7. TŘÍDY

VÝLET 7. TŘÍDY

VÝLET ŠKOLNÍ DRUŽINY

VÝLET ŠKOLNÍ DRUŽINY

Dne 23. 5. se dvě oddělení školní družiny (1. - 3. třída) vypravily na výlet do České Skalice. Děti se rozdělily na 2 skupinky. První skupina měla na radnici program Všemi smysly v přírodě. Začali pozorováním rostlin a živočichů, s pomocí dalekohledu nebo zvětšovacích kelímků. Naučili se poznat některá zvířata a ptáky po hlase, po čichu a chuti zase bylinky. Přírodniny poslepu zkoumali hmatem, a to jak dlaněmi, tak i chodidly. Druhá skupinka navštívila Barunčinu školu, ve které Božena Němcová (dívčím jménem Barunka Panklová) absolvovala školní docházku. Následně se skupinky prohodily.

KRÁL SUDOKU

KRÁL SUDOKU

Po celý školní rok probíhala na druhém stupni soutěž Král sudoku. S radostí můžeme oznámit, že se jedná již o druhý ročník. Opět se do něho zařadili nejen žáci druhého stupně, ale i zástupci z pedagogického sboru, kteří měli své hodnocení zvlášť.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Každý týden bylo nové zadání.

I přes náročná období, kdy byli žáci více zatíženi zkoušením, se soutěži věnovali a pilně vyplňovali nová zadání.

Na prvních místech se v jednotlivých kategoriích umístili tito žáci:

kategorie Začátečník: David Lesák (9. třída)

kategorie Snadné: Beáta Nováková (7. třída)

kategorie Obtížné: Monika Janáková (8. třída)

kategorie Mistrovské: Zuzana Gáborová (9. třída)

Děkuji všem žákům i kolegům za zapojení se do soutěže a budu se těšit příští školní rok na další spolupráci!

DRUŽINA MÁ TALENT 2023

30. května 2023

DRUŽINA MÁ TALENT 2023

19. května našlo 26 účastníků odvahu vystoupit před publikem a náročnou porotou, a předvedlo nám svůj talent. Tančilo se, hrálo, cvičilo, zpívalo, ale také jsme se dozvěděli něco o rybaření, myslivosti, zeměpisu a na závěr všichni ochutnali báječný perník. Taneční kroužek pod vedením paní vychovatelky Vaníčkové si připravil doprovodný program a deváťáci nám pomáhali s organizací. I když nemohli vyhrát všichni, všichni si zaslouží pochvalu.

ROZPOČTI SI TO - FINÁLE

24. května 2023

ROZPOČTI SI TO - FINÁLE

V pondělí 22. května žáci deváté třídy Anežka, Marťa a David jeli do Prahy do České národní banky reprezentovat naši školu ve finálovém kole soutěže Rozpočti si to, na které si připravili prezentaci a video, aby představili svoji herní rodinu a rodinný rozpočet.

Finále se zúčastnilo z přibližně 300 týmů pouhých 15 nejlepších. Naše trojice si ještě o příčku polepšila a umístila se tak celkově na sedmém místě v celé České republice!

V rámci programu jsme se podívali i do Návštěvnického centra ČNB a do trezoru. Všem žákům se interaktivní expozice velmi líbila.

Našim finalistům děkuji za nově nabité zkušenosti a využití příležitosti a za celou školu děkuji za krásnou reprezentaci a úžasný výsledek! kiss

VESELÉ ZOUBKY

23. května 2023

VESELÉ ZOUBKY

I v letošním roce se naši prvňáci zapojili do preventivního programu Veselé zoubky, který zaštiťuje Společnost dm. Díky poskytnutým materiálům se děti seznámily se zásadami péče o zoubky a naučily se je správně čistit. Dozvěděly se mnohé o prevenci zubního kazu. Jak téma prevence zubního kazu vidí právě děti, se můžete přesvědčit v galerii.

zapsala: L. Skurčáková

LEVITUJÍCÍ KOULE

22. května 2023

LEVITUJÍCÍ KOULE

Koule je dokonalý tvar. Druháci doplnili výuku geometrie příběhem The Dot o sebevědomí a píli a přidali ještě práci na tabletech s aplikací Quiver.

zapsala: L. Skurčáková