BUMPERBALL

BUMPERBALL

I letos zaplatila Unie rodičů dětem bumbally, aby si na Den dětí trochu zadováděly.

zapsala: L. Skurčáková

VÝLET ŠESTÉ TŘÍDY

VÝLET ŠESTÉ TŘÍDY

Výlet šesté třídy do Hradce Králové s pasivně sportovním cílem – zhlédnutí filmu Děti Nagana - byl uskutečněn 2.6.2023. Výlet v Hradci začal vynikajícím sportovním výkonem: přesunem pěšky z nádraží do multikina CineStar v rekordně krátkém čase 45 minut se všemi účastníky. Kulturním cílem pak byla procházka historickým centrem města. Obdivovali jsme zrestaurované hrající schody Bono Publico, kterými jsme se dostali na Velké náměstí. Prohlédli jsme si dominanty města: Chrám svatého Ducha a Bílou věž. Poté jsme se vydali do Šimkových sadů na soutok Labe a Orlice oklikou přes „Most opilců“. Nejistou houpavou chůzi přes most zvládli nakonec všichni bez větších obtíží. Poslední zajímavou zastávkou byl přechod přes bývalou vodní elektrárnu na Labi. Počasí nám vyšlo a, ačkoli notně unavení, beze ztrát jsme se dopravili domů.

zapsal: V. Lochař

PANGEA - FINÁLE

PANGEA - FINÁLE

V pátek 16. června se žák deváté třídy Štěpán vydal do Prahy do nové budovy Národního muzea, aby reprezentoval naši školu ve finálovém kole celostátní soutěže Pangea, kam se probojoval z prvního místa v kraji. Finálové zadání bylo náročnější jak z hlediska počtu otázek, tak i delšího času na vypracování. V odpoledním programu měli finalisté a jejich doprovod naplánované tři různé besedy na téma, které se objevovalo po celou dobu soutěže, a to dějepis a zvířata. Štěpán bojoval v dopoledním souboji velmi statečně a díky tomu se umístil na celkovém 31. místě! Je to z celkového počtu cca 8 000 zúčastněných deváťáků výborný výsledek. Děkujeme, Štěpáne, za reprezentaci naší školy a gratulujeme!

obrázek nenalezen

27. června 2023

ZÁVĚREČNÝ VÝLET MŠ

Třída „Borůvky“ v Betlému

Na poslední turistický výlet v tomto školním roce vyrazily „Borůvky“ do nedalekého Braunova Betléma.

Cestou obdivovaly výhledy, skály, mraveniště, a především sochy s jejich detaily.

zapsala: K. Dohnalová

NOC VE VČELÍNU

26. června 2023

NOC VE VČELÍNU

Poslední včelařský kroužek se na závěr školního roku již tradičně pořádá přes noc. Večer si děti přinesly věci na spaní a připravily si "ubytování". Potom si prošly včelařskou stezku lesem a opekly buřtíky. V noci ještě stihly vybíjenou. Ráno už je potom přivítal déšť, a tak si čaj a swnídani připravily ve škole.

POSLEDNÍ PŘEDŠKOLIČKA

POSLEDNÍ PŘEDŠKOLIČKA

15. června 2023 se budoucí prvňáčci setkali na poslední předškoličce. Počasí se bohužel zkazilo, tak nemohli do zahrady, ale museli projít stezkou plnou úkolů ve škole. Rodiče si mezitím povídali s paní učitelkou, s paní vychovatelkou a paní ředitelkou.

zapsala: L. Skurčáková

FELČARSKÁ STEZKA S PRVŇÁKY

FELČARSKÁ STEZKA S PRVŇÁKY

Prvňáci podnikli výpravu do Dvora Králové n. L. Jejich hlavním cílem bylo prozkoumat nově otevřenou naučnou lesní stezku Na Felčarské cestě. Měli možnost strávit čas na čerstvém vzduchu, v pěkném prostředí lesa, a ještě se dozvědět a vyzkoušet něco nového. Stezkou nás provedl pracovník Lesů města Dvůr Králové nad Labem hajný pan Lokvenc. Prvňáky zaujalo jeho poutavé vyprávění, ale i praktické ukázky lesnického řemesla. Mnohé si děti také mohly vyzkoušet. Nejen díky hezkému počasí se výprava vydařila.

zapsala: D. Poličanská

DEN DĚTÍ 1. TŘÍDY

DEN DĚTÍ 1. TŘÍDY

Děti v 1.třídě slavily svůj svátek spolu s pohádkou. V matematice na ně čekala bojovka. Díky správnému počítání se jim podařilo zachránit hned šest princezen. Na pohádkové stezce plnily mnoho zajímavých úkolů s postavičkami z večerníčků. Četly, počítaly, skládaly, řešily hádanky a rébusy, povídaly si o přírodě. Stihly si zazpívat a zazávodit. V cíli je čekal ukrytý poklad s dobrůtkami a melounové občerstvení.

zapsala: D. Poličanská

VÝLET PÁTÉ TŘÍDY

14. června 2023

VÝLET PÁTÉ TŘÍDY

Stalo se již téměř tradicí, že pátá třída vyráží na školní výlet za poznáváním krás města Prahy.