ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

30. června 2023

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

Loučíme se s našimi předškoláky a přejeme hodně úspěchů ve škole.

VODNÍ SKLUZAVKA

VODNÍ SKLUZAVKA

V úterý 20. června se děti těšily z každoroční vodní klouzačky na školní zahradě. Proběhla i malá vodní bitva. Bylo to super osvěžení v tak horkém dni.

VÝLET DRUHÉ TŘÍDY

VÝLET DRUHÉ TŘÍDY

Druhá třída se vypravila na školní výlet do pevnosti a na ptačí louky v Josefově. V podzemí pevnosti prokázaly děti svou odvahu, když chodily chodbami se svíčkami i potmě. Nezaváhaly ani při plnění úkolů, a navíc objevily i ztracenou dělostřeleckou kouli.

Pak se počasí změnilo na dusné předbouřkové a procházka za divokými koňmi na louky začala být náročná. Přesto jsme koně chvíli pozorovali. Pak jsme se vrátili zpátky do města a dali si raději osvěžující zmrzlinu.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Na začátku června proběhla pro páťáky na dopravním hřišti ve Dvoře Králové nad Labem teoretická a praktická zkouška pro získání „průkazu cyklisty“. V učebně musely děti splnit písemný test, potom jezdily na kolech pod dohledem instruktorky, která pečlivě sledovala dodržování všech předpisů a pravidel.

Komu se podařilo vše zvládnout, odvezl si domů symbolickou kartičku.

zapsala: J. Frimlová

DRUHÁ TŘÍDA NA ZAHRADĚ

DRUHÁ TŘÍDA NA ZAHRADĚ

Prvouka venku je opravdu skutečná. Spoustu věcí vidíme, cítíme a můžeme si na ně i sáhnout.

VÝLET ČTVRTÉ TŘÍDY

VÝLET ČTVRTÉ TŘÍDY

Za exotikou se vydali čtvrťáci do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem.

CYKLOEXKURZE MILETÍN

CYKLOEXKURZE MILETÍN

1. 16. června šesťáci absolvovali tradiční cykloexkurzi Po stopách Erbenovy Kytice. Navštívili Erbenovo rodiště Miletín a jeho okolí. V rodném domku K. J. Erbena si vyslechli výklad průvodce, pana Lánského.  Dalšími stanovišti jejich exkurze byla místa vztahující se k některým Erbenovým baladám – Polednice, Zlatý kolovrat, Dceřina kletba, Záhořovo lože.

zapsala: L. Baliharová

VENKOVNÍ VÝUKA PRVNÍ TŘÍDY

VENKOVNÍ VÝUKA PRVNÍ TŘÍDY

Sluníčko pěkně hřeje, a tak se číst a počítat můžeme učit venku. I když nejlepší je malování.

SPOLEČNÝ VÝLET 1. A 3. TŘÍDY

SPOLEČNÝ VÝLET 1. A 3. TŘÍDY

Tentokrát vyrazili na školní výlet prvňáci a třeťáci společně. Hlavním cílem byla návštěva farmy Wenet v Broumově. Děti si zde mohly do sytosti užít kontaktu i krmení zvířat, zajímavých herních prvků i prostředí bohaté parkové výsadby. Druhou zastávkou byly Broumovské stěny v CHKO Broumovsko. Děti se vydaly po turistické stezce k zajímavým skalním útvarům Broumovských stěn. Statečně šlapaly ne právě jednoduchým terénem od vrcholu Hvězda s barokní kaplí Panny Marie Sněžné k vyhlídce Supí hnízdo. Odměnou jim byly krásné výhledy do kraje. Výlet se i přes počáteční nepřízeň počasí vydařil.