WOCABEE

WOCABEE

V tomto školním roce jsme otestovali program na procvičování slovíček z cizích jazyků WOCABEE. Při použití sluchátek a mikrofonu zde žáci procvičují nejen psaní, ale také poslech a výslovnost. Procvičovat mohou i doma, případně v průběhu doučování. Za každou správnou úlohu se žákům počítají body.

Těm nejlepším ze třídy byly vytištěny a předány diplomy.

GRÁL DUKELSKÝCH BOJOVNÍKŮ

GRÁL DUKELSKÝCH BOJOVNÍKŮ

Poslední úterý ve školním roce se konal tradiční Grál Dukelských bojovníků.

DEVÁŤÁCI V ZOO

DEVÁŤÁCI V ZOO

Ve čtvrtek 29. června se deváťáci vydali na poslední výlet, a to do Zoo ve Dvoře Králové. Prošli jsme si různé expozice a pavilony, část odvážných zkusila lanový park Katika Miti a všichni jsme se projeli autobusem po safari. I když bylo z žáků cítit, jak na ně doléhá přibližující se konec na základní škole, všichni si to užili a odnesli si spoustu zážitků.

CYKLOVÝLET 4. TŘÍDY

CYKLOVÝLET 4. TŘÍDY

Cykloexkurze 4. třídy zaměřená na bezpečnost v silničním provozu měla nečekanou zastávku u malé rodinné farmy.

VENKU UČÍME I HUDEBKU

VENKU UČÍME I HUDEBKU

PÍSMENKOVÝ DEN

PÍSMENKOVÝ DEN

Prvňáčci už znají všechna písmena. Umí číst! A tak si na závěr prvního roku své školní docházky uspořádaly Písmenkový den. Hry s písmeny a plnění zajímavých úkolů zakončily občerstvením: snědly všechna písmenka!

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ U HASIČŮ

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ U HASIČŮ

V pondělí 26. 6. navštívily postupně všechny třídy dubenecké hasiče. Perfektně připravený program pro různé věkové skupiny nadchl děti i vyučující. Moc děkujeme.

SPORTOVNÍ DEN

SPORTOVNÍ DEN

Sprint na 50 metrů, švihadlo 1 minuta, vis na tyči, střelba z luku a ze vzduchovky, člunkový běh, hod na cíl, skok do dálky – to jsou disciplíny, které absolvovali žáci 1. – 4. třídy. Na každoroční sportovní den se těší i deváťáci. Mají totiž na povel celé dopoledne skupinky dětí, o které se starají. Pomůžou jim s rozcvičkou, vedou od stanoviště ke stanovišti, podporují je ve sportovním zápolení, posvačí s nimi, ukážou jim nejchutnější třešně ve školním sadu, …

Nejlepší žák a žákyně z každé třídy obdržel diplom a každý sportovec sladkou odměnu.

SBOREČEK A TANEČNÍ KROUŽEK

SBOREČEK A TANEČNÍ KROUŽEK

Sboreček, který celý rok pracoval pod vedením paní učitelky Lelkové, a taneční soubor, který vedla paní vychovatelka Vaníčková, společně vystoupily pro rodiče 8. června.