ZDRAVÁ STRAVA A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

30. října 2023

ZDRAVÁ STRAVA A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Pod záštitou Královéhradeckého kraje, obor zdravotnictví, se dnes žáci osmého a devátého ročníku zúčastnili projektového dne na téma Zdravá strava a zdravý životní styl.

Projektový den byl rozdělený na dvě části. První část byla edukativního charakteru, kdy se žáci při přednášce dozvěděli základní informace o bílkovinách, tucích a sacharidech. Druhá část již byla praktická. Ve skupinkách si vybrali jeden recept na pomazánku, kterou následně připravili a všichni společně ochutnali.

Nechte se inspirovat dětmi a zkuste pomazánku nachystat i doma!

FLORBALOVÝ TURNAJ SŽ

26. října 2023

FLORBALOVÝ TURNAJ SŽ

Družstvo starších žáků naší školy (osmá a devátá třída) doplněné dvěma mladšími žáky (sedmá třída) se dne 20.10. 2023 zúčastnilo okrskového florbalového turnaje ve Dvoře Králové nad Labem. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji sehrál náš tým pět zápasů, z nichž 3 vyhrál, jeden remizoval a jeden prohrál. Získal nejvyšší počet bodů ze všech týmů a skončil na prvním místě v turnaji! Zaslouženě jsme domů-do školy přivezli pohár pro vítěze a navíc postupujeme do okresního kola, které se bude hrát na konci listopadu v Hostinném.

zapsal: V. Lochař

FLORBALOVÝ TURNAJ MŽ

26. října 2023

FLORBALOVÝ TURNAJ MŽ

Výběr mladších žáků (sedmá třída) naší školy se dne 18.10. 2023 zúčastnil okrskového florbalového turnaje ve Dvoře Králové nad Labem. Ve velmi kvalitně obsazeném turnaji sehrál náš nemocemi oslabený tým čtyři vyrovnané zápasy a získal cenné zkušenosti se hrou na velkém florbalovém hřišti.

zapsal: V. Lochař

ŠESŤÁCI NA HVĚZDÁRNĚ

25. října 2023

ŠESŤÁCI NA HVĚZDÁRNĚ

V pondělí 23. 10. 2023 proběhla exkurze 6. třídy do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Žáci byli zábavnou a názornou formou seznámeni například s pohyby Země a s ostatními vesmírnými tělesy.

zapsal: J. Leplt

PODZIM V MŠ U BORŮVEK

25. října 2023

PODZIM V MŠ U BORŮVEK

V letošním roce máme před školkou krásnou podzimní výzdobu díky dýním, které děti sklidily na záhonku.

Děkujeme také rodičům, kteří naši sbírku ještě rozšířili.

zapsala: K. Dohnalová

PAPÍR V DUBENCI 2023

24. října 2023

PAPÍR V DUBENCI 2023

V sobotu bylo v tělocvičně k vidění téměř 250 soutěžních papírových modelů. V sousední třídě jezdili železniční modeláři na šesti kolejištích. Hezké počasí a bohatá modelářská nabídka přilákala více než stovku návštěvníků, kteří vybrali jako nejhezčí model letadlovou loď.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

24. října 2023

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

I když byl letošní ročník Logické olympiády, kterou pořádá Mensa Česko, slabší jak v účasti našich žáků, tak i v jejich výsledcích, jsme rádi, že se dobrovolníci z řad žáků druhého stupně našli. Tito žáci se nebáli a do olympiády se přihlásili. Gratulujeme všem zúčastněným k jejich výsledkům.

Na prvním místě se umístila Bára Štěpánová z osmé třídy, na druhém místě následuje Eliška Hynková také z osmé třídy a třetí místo získal zástupce deváté třídy Štěpán Blahovec. Tímto samozřejmě děkujeme i rodičům, kteří se na registraci svých dětí podíleli.

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

23. října 2023

PREZENTACE STŘEDNÍCH ŠKOL

V pátek 20. října vyrazili žáci osmé a deváté třídy do Kongresového centra Aldis v Hradci Králové na prezentaci středních škol a zaměstnavatelů. Děti si buď vyhledávaly školy a obory, které je zajímají, anebo se celkově nechaly inspirovat, co by je mohlo do budoucna bavit a co která škola nabízí. Celý den se vydařil a každý si našel to své.

DOBRODRUŽNÁ STEZKA

23. října 2023

DOBRODRUŽNÁ STEZKA

Nejprve čtení dobrodružného příběhu o dětech, pak luštění a pátrání venku – úkoly spojené s češtinou, matematikou a prvoukou - a nakonec získání tajemného nápisu z příběhu. Skupinová práce ve 3. třídě.

zapsala: L. Skurčáková