SE SVĚTÝLKY ZA STRAŠIDLY

SE SVĚTÝLKY ZA STRAŠIDLY

DÝŇOVÁ POLÉVKA

DÝŇOVÁ POLÉVKA

Na přelomu října a listopadu se třeťáci věnovali Dušičkám a Halloweenu. Četli o obou svátcích, řešili strašidelné úlohy, psali vyprávění o cestě strašidla do doupěte, malovali dýně a nakonec si uvařili dýňovou polévku a upekli dýňové hranolky s česnekovým dipem.

VÝROBKY Z HORNÍ DRUŽINY

VÝROBKY Z HORNÍ DRUŽINY

Nejen podzimní plody, ale i strašidelná noc jsou motivem pro různé výrobky.

PODZIMNÍ VĚNEČKY

PODZIMNÍ VĚNEČKY

Podzimní věnečky v 7. třídě.

PŘEDNÁŠKA POLICIE ČR

PŘEDNÁŠKA POLICIE ČR

První a druhá třída se učila dopravní výchově s panem poručíkem z trutnovské policie. Povídali si o tom, jak se mají chovat chodci a cyklisté na chodníku a na silnici.

zapsala: D. Poličanská

PODZIM V DRUŽINĚ

PODZIM V DRUŽINĚ

Výrobky a práce s odzimní tématikou ve školní družině.

EXKURZE DO CHEMICKÉ LABORATOŘE

EXKURZE DO CHEMICKÉ LABORATOŘE

Exkurze  9. třídy, 21.9. 2023, Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická

Devátá třída absolvovala ve výukové laboratoři Fakulty chemicko-technologické laboratorní cvičení v rozsahu 4 vyučovacích hodin. Žáci si během dopoledne vyzkoušeli řadu pokusů, některé dokonce na vlastní kůži, jak je vidět ve fotogalerii.  Také se podívali do výzkumné laboratoře aplikované kinetiky a farmakokinetiky. Nakonec si zkusili být na chvíli vysokoškolskými studenty na přednášce ve velké přednáškové posluchárně a v seminární místnosti, kde se jim moc líbilo.

zapsal: V. Lochař

PŘEDNÁŠKA OD ÚŘADU PRÁCE

6. listopadu 2023

PŘEDNÁŠKA OD ÚŘADU PRÁCE

V pondělí naši školu navštívil Bc. Richard Novák z Úřadu práce Trutnov. Pro žáky osmého a devátého ročníku si nachystal prezentaci, ve které je seznámil s podmínkami a termíny přijímacího řízení na střední školy. Dále doporučil odkazy, na kterých žáci najdou spoustu zajímavých, a především důležitých informací o jednotlivých školách a jejich oborech. Úřad práce také nabízí individuální konzultace pro děti a jejich rodiče v rámci profitestování.

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

1. listopadu 2023

VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

Ve dnech 30. – 31. 10. 2023 proběhly na naší škole volby do žákovského parlamentu. Od tohoto nově vzniklého projektu si vedení školy, pedagogičtí pracovníci a samotní žáci slibují prohloubení vzájemné komunikace, vyšší porozumění v oblasti sociálních potřeb a větší zapojení žáků do chodu školy. Voleb se zúčastnili žáci od 4. do 8. třídy. Žáci 9. třídy se vzdali kandidatury. Z předem vytvořených kandidátních listin byli zvoleni vždy 2 zástupci z každé zapojené třídy.

Výsledky voleb:

Barbora Skořepová, Stella Bartošová, Šimon Bartoš, Martin Šimek, Anna Křížová, Nikolas Kubant, Vojtěch Hlava, Filip Šima, Kateřina Pavlíčková, Beáta Nováková

zapsal: J. Leplt