PÍSMENKA

23. října 2023

PÍSMENKA

Písmenka se dají nejen číst a psát, ale také stavět!

TŘEŤÁCI PRACUJÍ S MAPOU

23. října 2023

TŘEŤÁCI PRACUJÍ S MAPOU

Kde je sever a kde jih?

Třeťáci pracují s mapou. Poznávají světové strany, určují, kterým směrem jsou sousední vesnice. Kreslí sama sebe uprostřed směrové růžice: na sever ode mě je lípa, na jih školní včelín. Je krásný podzim, můžeme pracovat venku.

zapsala: L. Skurčáková

SALMONDO

17. října 2023

SALMONDO

V rámci kariérového poradenství má naše škola nově k dispozici licence do aplikace Salmondo, kde si žáci vytvoří profil a během roku s ním pracují. Najdou zde také odkazy na různé profese a střední školy. Informace ze svého profilu mohou sdílet jak s kariérovou poradkyní (pro další spolupráci), tak i s rodiči.

1. A 2. TŘÍDA V ZOO

10. října 2023

1. A 2. TŘÍDA V ZOO

První školní exkurze.

KRÁL SUDOKU

6. října 2023

KRÁL SUDOKU

S novým školním rokem začal již třetí ročník školní soutěže Král sudoku pro žáky druhého stupně. Máme za sebou tři kola a na odevzdaných řešeních je vidět, že zájem mezi dětmi roste. Těším se na další průběh!

ŠESŤÁCI V KRKONOŠÍCH

6. října 2023

ŠESŤÁCI V KRKONOŠÍCH

Šesťáci na adaptačním pobytu v Krkonoších

Na konci září jsme úspěšně absolvovali stmelovací pobyt ve Velké Úpě v penzionu Říp. Děti byly úžasné a v našich nejvyšších horách si náramně užily velmi nabitý program. Nejdříve jsme se vydali do Pece pod Sněžkou, kde jsme navštívili bobovou dráhu a pro velký úspěch ji někteří sjeli i dvakrát. Nadšeně se pak nakupovaly suvenýry, dobrůtky a dárečky pro rodinné příslušníky. Při zpáteční cestě sice někteří brblali, že je bolí nohy, ale i přesto zvládli odpolední výšlap na Portášky, kde na ně čekalo překvápko. Nejdříve děti za odměnu dostaly zmrzlinu a pak se vyřádily v Herní krajině Pecka, kde jsou skvělé průlezky. I když někteří cestou nahoru vyhrožovali, že vyčerpáním zemřou, nahoře překvapili neskutečnou porcí energie. Ta je neopustila ani večer při společných hrách a zpívání s kytarou. Další den jsme si to pro změnu užili v lese při stavbě úkrytů a domečků. Moc dobře nám vařili a dětem chutnalo tak, že často na talíři nezbyly ani drobky. Děti byly moc hodné a také pan majitel penzionu je chválil. I jemu patří velký dík, protože ubytování bylo perfektní. Šesťáci dokázali, že jsou bezva parta a všichni budeme na penzion Říp vzpomínat s dobrou náladou. Těšíme se na další společnou akci, ať už ve škole nebo mimo ni.

zapsala: M. Lelková

PŘESPOLNÍ BĚH

3. října 2023

PŘESPOLNÍ BĚH

Okresní kolo podzimních běžeckých závodů v přespolním běhu proběhlo 26. září v Trutnově. Samotný závod se konal na běžeckém lyžařském areálu Paradráhy. Závodů se účastnili žáci druhého stupně. Družstvo dívek vybojovalo na trati 1,5 km 7. místo, chlapci obsadili na trati 3 km 14. místo. Závody proběhly bez vážnějších zranění.

zapsal: J. Leplt

VESELÉ BUBNOVÁNÍ

22. září 2023

VESELÉ BUBNOVÁNÍ

KOOPERATIVNÍ OBRAZ

21. září 2023

KOOPERATIVNÍ OBRAZ

V druhém školním týdnu se třeťáci pustili do práce na společném obrazu. Vybarvování jednotlivých dílků tak, aby tvořily jeden smysluplný celek, si vyžádalo dobrou organizaci a spolupráci dvojic, skupin i celé třídy. Děti se samy rozhodly přeskupit lavice a vymyslely způsob práce. Paní učitelka a paní asistentka jen přihlížely a fotografovaly. Při takovýchto činnostech se v kolektivu přirozeně objeví osobnostní rysy dětí potřebné pro kolektivní práci: organizátoři, pomocníci i vyloženě týmoví hráči. A vždy se najde místo i pro individualisty, kteří doplňují skupinu svým smyslem pro detail, mají neotřelé nápady nebo dotahují práci do konce.

zapsala: L. Skurčáková